Naga MarketsNajwiększy wzrost kursów akcji w ciągu 100 dni od 1933 rokuCzwartkowa sesja była setnym dniem od czasu giełdowej paniki, która miała miejsce 23 marca bieżącego roku i była związana z światową pandemią koronawirusa. Odbicie na rynku akcji, które miało miejsce od tego czasu jest najsilniejszym od blisko 90 lat. Amerykański indeks na zamknięciu czwartkowej sesji był na poziomie o ponad 50% wyższym niż 100 dni sesyjnych wcześniej.

  • Rekordowa stopa zwrotu z akcji w okresie 100 dni sesyjnych!.
  • S&P500 od dołka bessy z 23 marca zyskał już ponad 50%.
  • Ostatnio wzrosty w tej skali miały miejsce w czasie wychodzenia z Wielkiego Kryzysu w 1933 roku.

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Te artykuły również Cię zainteresują
S&P500 zyskał ponad 50% w ciągu 100 giełdowych sesji

Ostatnie miesiące na rynkach finansowych to bardzo mocne wzrosty głównych indeksów połączone z odrabianiem olbrzymich spadków z przełomu lutego i marca bieżącego roku. Główne amerykańskie indeksy są już na poziomie wyższym niż przed 12. miesiącami, jednak jedynie Nasdaq zdołał osiągnąć, a nawet poprawić poziom z okresu bezpośrednio poprzedzającego wybuch pandemii COVID-19.

W porównaniu z poziomem indeksów odnotowanym w połowie sierpnia 2019, Dow Jones Industrial zyskał nieco ponad 5%, S&P500 około 15%, a Nasdaq już blisko 40%. Nasdaq już w połowie czerwca był na poziomie historycznych szczytów, a obecnie jest już kilkanaście procent wyżej. Poniższe zestawienie pokazuje jednoznacznie, że wzrosty na DJI oraz SPX są zdecydowanie bardziej płaskie niż w przypadku Nasdaqa, przez co automatycznie ich skala jest znacznie mniejsza.

Zobacz również: Orlen chce dołączyć do największych podmiotów na rynku paliwowym w Europie

FAANG w natarciu

Pisząc o głównych amerykańskich indeksach, nie sposób nie wspomnieć o największych spółkach z giełdy, których łączna kapitalizacja stanowi ponad 20% całkowitej wartości indeksu S&P500. Chodzi oczywiście o Facebooka, Amazona, Apple, Netflixa oraz Google.

Zestawiając notowania tych akcji, w porównaniu z kursem sprzed 12 miesięcy widać dokładnie skalę wzrostów jaką zanotowały. Każda z nich odrobiła już straty z okresu pandemii, a dodatkowo zyskała kolejne kilkadziesiąt procent. Wyjątkiem jest Alphabet (Google), który jest na poziomie historycznych szczytów, których nie udało się jeszcze poprawić.

W ciągu 12 miesięcy, walory Apple zyskały ponad 120%, Amazona 70%, Netflix podrożał o nieco ponad 50%, Facebook o blisko 40% a wspomniany Alphabet o 28%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here