Naga MarketsNajwiększy tygodniowy spadek na S&P500 od marca!W poniedziałek, kontrakty terminowe na indeks S&P 500 wskazują na odbicie na rynku amerykańskim po spadku o ponad 5,6% z zeszłego tygodnia. Indeks zrzeszający 500 największych spółek w Stanach Zjednoczonych spadł tydzień temu o blisko 200 USD, większy spadek zanotowano ostatnio w połowie marca (-14,98% w skali tygodnia). Wszelkie ruchy mogą być ograniczone przed wyborami prezydenckimi w USA we wtorek i decyzją Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych w czwartek.

  • W ubiegłym tygodniu indeks S&P500 stracił aż 5,64%!
  • To największy spadek od marca, kiedy odnotowano dołek koronawirusowej bessy.
  • Poniedziałkowe wzrosty na kontraktach, pozwalają sądzić, że indeks na początku nowego tygodnia może czekać odbicie.

Zobacz również: Akcje Ekopol gwiazdą na parkiecie NewConnect. Rozmowa z Prezesem Zarządu Andrzejem Piecuchem

Nerwowość wśród inwestorów. S&P500 mocno zniżkuje.

Czterodniowy spadek cen ropy naftowej i wydarzenia z weekendu sprawiły, że inwestorzy pozostają bardzo nerwowi. Sondaże pokazują, że Demokrata Joe Biden utrzymuje przewagę, chociaż wynik w stanach będących polami bitew pozostaje bardzo bliski. Stany Zjednoczone zgłosiły niewielkie spowolnienie liczby przypadków COVID-19, ale kilka stanów nadal notuje rekordową liczbę infekcji. Niepewność potęguje sytuacja z Europy. Premier Wielkiej Brytanii nakazał Anglii czterotygodniową częściową blokadę, prawie zamykając gospodarkę, podczas gdy inne kraje europejskie przygotowują się do zaostrzenia obostrzeń.

„Inwestorzy pozostaną w ostrożnym nastroju przed wyborami, więc odbicie prawdopodobnie nie będzie trwałe” – powiedziała Margaret Yang, strateg w DailyFX. „Spadek cen ropy naftowej odzwierciedla również pogarszające się zapotrzebowanie na energię i czynniki fundamentalne, ponieważ liczba przypadków zachorowań na COVID-19 rośnie w niektórych z największych gospodarek świata”.

Edward Yardeni, założyciel Yardeni Research Inc. napisał:

„Wielu inwestorów obawia się, że w dniu wyborów może się wydarzyć błękitna fala, która da demokratom nieograniczone uprawnienia do realizacji ich ekspansywnego i kosztownego programu. Stratedzy z Wall Street twierdzą, że niedźwiedzi wpływ wyższych podatków i większej liczby przepisów powinien być zrównoważony większymi wydatkami w scenariuszu Blue Wave”.

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Sytuacja na amerykańskich kontraktach w poniedziałek

Kontrakty na S&P 500 zyskują w poniedziałek o godzinie 13:30 o 1,35%. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 zyskują natomiast 0,97%. Szerszy indeks odnotowuje największy tygodniowy spadek od marca, na czele którego stoją akcje spółek technologicznych Megacap, które zaledwie kilka dni wcześniej odnotowały solidne wyniki kwartalne.

Indeks S&P500 stracił w poprzednim tygodniu aż 5,64%. Analizując czerwone świece ukazujące tygodniowy spadek, gdzie ich długość pokazuje jego skalę, ostatnio większą przecenę obserwowaliśmy w połowie marca, kiedy amerykański indeksy zrzeszający 500 spółek z największą kapitalizacją stracił aż 14,98%!

Notowania tygodniowe indeksu S&P500. Źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here