Naga MarketsWu JihanJak podaje chińskie centrum medialne Caijing, Wu Jihan, współzałożyciel pekińskiego producenta sprzętu górniczego Bitmain nie będzie już kierował podstawową działalnością firmy. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami Jihan zamierza założyć własną firmę, która skupi się na kryptowalucie Bitcoin Cash (BCH).


Bitmain zmienia profil działalności

bitmainOświadczenie firmy wskazuje na zmianę w profilu działalności. Bitmain zamierza utrzymać sektor wydobywania wirtualnych walut, który przyczynia się do ciągłego przepływu gotówki, jednak postanowiono zaprzestać nowych działań w zakresie ekspansji biznesowej włączając w to przedsiębiorstwa powiązane z Bitcoin Cashem i rozwojem sztucznej inteligencji. Firma zamierza zmniejszyć również zatrudnienie o 50 – 70% przy obecnym stanie ok. 3000 pracowników.

Wu opuszcza Bitmain, aby założyć własną działalność, która skupi się na Bitcoin Cashu i zdecentralizowanym finansowaniu.

Założony w 2013 r. Bitmain stał się dominującym graczem w dziedzinie wydobycia kryptowalut, stanowiąc prawie 75% światowej podaży urządzeń górniczych. Ale gigant górniczy nie jest chroniony przed wahaniami na niestabilnych rynkach kryptowalut. W ubiegłym miesiącu liczne doniesienia sugerowały, że firma rozważa zastąpienie swoich przewodniczących w obliczu dekoniunktury na rynku. Tylko w trzecim kwartale minionego roku firma straciła około 500 milionów dolarów.

Z kolei w połowie stycznia firma podjęła decyzję o zawieszeniu działalności w Rockdale w stanie Teksas. Wszyscy pracownicy z tego terenu zostali zwolnieni, a wszelkie operacje zostały zawieszone. To pokazuje, iż sytuacja na rynku kryptowalut w trwającej od ponad roku bessie wygląda bardzo nieciekawie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here