Naga Marketshaker piszący na klawiaturzeElectricity Company, największy pakistański producent energii elektrycznej padł w tym tygodniu ofiarą ataku cyberprzestępców i musi teraz zapłacić hakerom 3,8 mln USD, bądź nawet 7,7 mln USD w BTC, by odzyskać dostęp do własnych danych. Firma obsługuje ponad 2,5 miliona klientów i w wyniku ataku stanęła w obliczu poważnych zakłóceń w rozliczeniach i usługach płatniczych online.

  • Hakerzy zainfekowali komputery Electricity Company
  • Producent energii musi zapłacić od 3,8 mln USD do nawet 7,7 mln USD w BTC

Hakerzy żądają 7,7 mln USD w BTC

Atak został odkryty przez inżynierów 7 września, ale dostawa energii elektrycznej nie została w żaden sposób wstrzymana. Zgodnie z raportem, hakerzy wykorzystali atak “NetWalker”, aby narazić firmę na szwank.

Te artykuły również Cię zainteresują
NetWalker to odkryty w 2019 roku szczep wirusa, który zaraża popularne aplikacje działające w systemie Microsoft Windows, takie jak Office, Word i Excel. Po wdrożeniu NetWalker szyfruje dane na komputerach po czym wyłącza dostęp do plików do czasu wypłacenia okupu.

Tuż po przeprowadzeniu ataku, hakerzy zażądali 3,8 mln dolarów okupu do zapłacenia w Bitcoin za pośrednictwem anonimowej przeglądarki Tor. Zaznaczyli oni jednak, że jeśli płatność nie zostanie wykonana do 15 września, cena wzrośnie dwukrotnie do 7,7 mln dolarów.

Oprogramowania hakerskie dedykowane do infekowania firmowych komputerów i ich oprogramowania, takie jak NetWalker – które jest skierowane do firm, a nie do osób prywatnych – stanowi rosnące zagrożenie na świecie. Tylko od początku roku hakerzy zarobili w ten sposób ponad 25 milionów dolarów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZM Ropczyce: Dywidenda wyniesie ostatecznie 1 zł na akcję
Następny artykułWyprzedaż spółek tech. to jedynie zdrowa korekta, uważają gracze z Wall Street
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here