Naga MarketsBTC.com będące największym na świecie mining poolem, odpowiedzialnym za wydobycie 21% wszystkich wykopanych w ubiegłym roku BTC ogłosiło dziś, iż otwiera swój kolejny mining pool, który skupi się na wydobyciu Ethereum (ETH) i Ethereum Classic (ETC). To pierwszy krok w dywersyfikacji, dzięki któremu górnicy będą teraz dysponować elastycznością umożliwiającą im przełączanie się pomiędzy wydobyciem BTC a ETH bądź ETC.


BTC.com pragnie przenieść swoje doświadczenie i pomóc Ethereum w skalowaniu infrastruktury górniczej. System nagradzać będzie górników bezpośrednio za pomocą systemu księgowego Full Pay Per Share (FPPS), który oblicza standardową opłatę transakcyjną w określonym czasie. Mining Pool będzie wspierać zarówno ETH jak i ETC od samego początku, a górnicy będą mogli z łatwością przełączać się między nimi w zależności od marży zysku.

„Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy wydobycie wzrośnie do 12% całkowitego hash rate ETH.” – powiedział Zhuang Zhong, dyrektor BTC.com.

Podczas gdy Ethereum pracuje nad aktualizacją “Casper”, która ma zastąpić obecny konsensus Proof of Work na Proof of Stake (PoS), Zhuang Zhong z BTC.com uważa, że “nadal możliwe będzie prowadzenie wydobycia w trybie PoS”. “Co prawda zwiększy to złożoność projektowania takiego poola, ponieważ górnicy muszą zdeponować eter, ale mamy wiele praktycznych doświadczeń z portfelem i inteligentnymi kontraktami Ethereum, aby umożliwić wydobycie PoS.” – dodał.

W chwili obecnej BTC.com odpowiada za 17,5% mocy obliczeniowej sieci BTC. 

Źródło: https://www.blockchain.com/pools?

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMACD Double Screen GBPUSD, USDJPY, PLN – 30 sierpnia 2018
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 30.08.2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here