Naga MarketsObecnie rozpoczynający się kryzys gospodarczy, wywołany przez światową pandemię nowego koronawirusa, ma być największych od czasów powojennych. Chociaż z jednej strony może oznaczać poważne zawirowania ekonomicznego i silny wzrost bezrobocia, to z drugiej przyniesie ze sobą szereg szans dla inwestorów oraz okazji do przebudowy portfela, uważa główny ekonomista XTB, Przemysław Kwiecień.


Co obecny kryzys oznacza dla inwestorów?

Podczas prezentacji w ramach Invest Cuffs Online, Przemysław Kwiecień omawiał cztery czynniki obecnego kryzysu oraz jego wpływu na zachowania inwestorów:

  • Jak poważne będzie uderzenie w gospodarkę?
  • Rynki akcji – czy da się przewidzieć dołek?
  • Surowce – metale szlachetne i ropa – lekcje z ostatniego kryzysu
  • Stopy procentowe w kontekście obligacji i nieruchomości

Jak zauważa Przemysław Kwiecień, wpływ kryzysu na spadek amerykańskiego PKB ma być największy od czasu II Wojny Światowej i sięgnąć nawet 9%, w porównaniu do 4% z kryzysu z 2008-2009 roku.

Wykład przeprowadzony podczas Konferencji dla Inwestorów online. Spotkanie odbyło się w zastępstwie odwołanego Kongresu Invest Cuffs 2020. Subskrybuj kanał Comparic.pl w serwisie YouTube i bądź na bieżąco.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 zależny od Covid-19 oraz rozwoju sytuacji w USA
Następny artykułGuten Morgen DAX 31.03.2020
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here