Naga MarketsCanaan Creative, drugi co do wielkości chiński producent sprzętu do wydobywania kryptowalut, planuje pozyskać 1 miliard USD poprzez pierwszą ofertę publiczną (IPO) na giełdzie w Hongkongu.


Prawdopodobnie będzie to pierwsza firma związana z blockchain, która pojawi się na giełdzie w Hong Kongu, choć nie jest to jeszcze potwierdzone. Jeśli Canaan zbierze miliard dolarów, będzie to 100-procentowy wzrost od 2016 roku, kiedy firma była wyceniana na 523 miliony dolarów po ostatniej rundzie finansowania w wysokości 43 mln usd.

W poprzednim miesiącu udział w rynku Canaan wyniósł 20 procent, mówi się, że w ubiegłym roku firma zarobiła na czysto 64 miliony dolarów. A w przyszłym roku ma być jeszcze lepiej aż o 700 procent do 1,5 miliarda dolarów zysku.

Rozważane jest także IPO w USA oraz dual listing na giełdzie w Szanghaju. Firma najwięcej zarabia na rynku chińskim, to tam w 2017 zgłoszono najwięcej patentów na technologię blockchain. Wydobycie BTC w Chinach szacowano na 50 a nawet 70 procent w skali globalnej.

Pozostały udział należy do firmy Bitmain, która produkuje układy dla różnych algorytmów, głównie układy ASIC oraz do prawie wszystkich monet Proof of Work (PoW). Chiński producent podobno zarobił aż 4 miliardy dolarów, to więcej niż producent chipów nVidia, mocny konkurent z USA wyceniany obecnie na 153 miliardy dolarów.

Pomimo tych astronomicznych cyfr, założyciel Bitmaina Jihan Wu nie pojawił się na inauguracyjnej liście najbogatszych osób w świecie kryptowalut magazynu Forbes.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułShort na CHFJPY – Strategia TDiS
Następny artykułStrategia EMA10/20 – 4 pozycje już otwarte
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here