Naga MarketsHSBC, największy europejski bank z łącznymi aktywami wynoszącymi 3 biliony dolarów, podtrzymuje sceptyczne stanowisko wobec kryptowalut, jednocześnie promując rozwój cyfrowych walut banku centralnego (CBDC). Dyrektor generalny benku stwierdził, że stablecoiny i kryptowaluty będą wymagały regulacji. Kurs BTC/USD odbija w środę powyżej poziomu 42 000 USD.

CBDC to przejrzysty środek płatniczy. HSBC jednym z największych sceptyków bitcoina

Dyrektor generalny HSBC Group, Noel Quinn, napisał artykuł zatytułowany „Nowe formy pieniądza cyfrowego mogą pobudzić wzrost”, w którym przedstawił zaangażowanie firmy we wspieranie koncepcji CBDC, ponieważ zapewnia ona przejrzysty środek płatniczy zaprojektowany w celu uniknięcia „wielu zagrożeń” związanych z kryptowalutami i stablecoinami.W opublikowanym we wtorek artykule stwierdził, że globalne wysiłki adopcji CBDC, takie jak chiński cyfrowy juan, są „nową formą pieniądza cyfrowego”, podczas gdy stablecoiny, „nie są niczym nowym”.

Obecne pieniądze banków komercyjnych są tworzone i szeroko wykorzystywane przez osoby prywatne. Jednak pieniądz banku komercyjnego jest zakotwiczony przez pieniądz banku centralnego i ściśle regulowany, odzwierciedlając jego znaczenie systemowe – napisał Quinn.

Dyrektor generalny stwierdził również, że stablecoiny i kryptowaluty będą wymagały regulacji, które są równoważne zakresowi związanego z nimi ryzyka, w miarę dalszego rozwoju branży.

Tylko wtedy projekty, które są wystarczająco dobrze zakotwiczone, aby osiągnąć stabilność cen i odpowiadają obecnym standardom do zapobiegania przestępczości finansowej, mogą być przydatne jako niezawodny i bezpieczny środek płatniczy – dodał.

Wyrażając sceptycyzm wobec kryptowalut, Quinn podkreślił, że HSBC będzie nadal pogłębiać płatności transgraniczne i globalny rozwój CBDC. Zaznaczył, że bank aktywnie współpracuje z wieloma bankami centralnymi, w tym z Wielkiej Brytanii, Francji, Kanady, Singapuru, Chin kontynentalnych, Hongkongu, Tajlandii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby wnieść swój wkład w projekty CBDC.

W przeciwieństwie do giganta inwestycyjnego BlackRock, który ostatnio aktywnie przechodzi na kryptowaluty, HSBC stał się jednym z największych sceptyków bitcoina (BTC) i ogólnie branży kryptograficznej.

invest

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) odbija powyżej 42 000 USD po silnej przecenie

Notowania BTC/USD rozpoczęły tydzień od silnych spadków, które dotarły do poziomu 39 573 USD. Środowa sesja przynosi odreagowanie, a kurs zdołał ponownie spiąć się powyżej ważnego poziomu 42 000 USD. Jednak jednodniowe odbicie to za mało, aby zakończyć trwającą korektę spadkową, a ewentualny powrót poniżej 42 000 USD może ponownie przywrócić presję sprzedających z celem na okrągły poziom 30 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amrest akcje kupno | kurs jena prognozy | zloty kurs | btc prognoza | bitcoin era opinie | giełda cdr | średni kurs jena nbp |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here