Naga Markets
HK_WC_Citic_TowerNajwiększy chiński broker – CITIC Securities, wykorzystywał ostatnie działania regulatorów w celu procederu inside tradingu. Jak donosi Bloomberg, zostało wszczęte postępowanie wobec siedmiu czołowych osób z kierownictwa firmy. Rzeczniczka korporacji zaprzecza aby CITIC dostało jakiekolwiek powiadomienie o rozpoczęciu śledztwa.


CITIC był jednym z domów maklerskich wybranych przez chiński odpowiednik KNF w celu zrealizowania planu ratunkowego zakładającego zakup papierów wartościowych za kwotę przeszło 230 mld USD w celu ratowania nurkującej giełdy. Według oskarżycieli, spółka miała wykorzystać zdobyte informacje (tzw. inside trading) do kontrowersyjnego procederu front-runningu.

Front-running polega w głównej mierze na wykorzystaniu informacji dostępnych wąskiemu gronu podmiotów w celu wcześniejszego zakupu lub sprzedaży akcji po lepszej cenie. Przykładem może być stosowana przez niektórych brokerów metoda zakupu akcji tuż przed innym, znacznie większym graczem. Front running w tym przypadku będzie polegał na tym, że JA wiem o sporych zakupach na przykład mojego rządu akcji spółki X, dlatego przygotowuje się na wzrost ich ceny poprzez wcześniejszy zakup papierów.

[pullquote] Wypróbuj demo Option Trade i sprawdź jak łatwy może być handel akcjami zagranicznymi [/pullquote]Dziś w trakcie sesji azjatyckiej akcje CITIC zostały dość słabo – jak na razie – przecenione. Spadek o niemal 2,5% oznacza, że akcje giganta można zakupić już za niewiele więcej niż 14 HKD.

Wykres CITIC Securities. |źródło:www.finance.yahoo.com
Wykres CITIC Securities. |źródło:www.finance.yahoo.com

KORZYSTAJ TYLKO I WYŁĄCZNIE Z USŁUG ZAUFANYCH BROKERÓWtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBoeing sprzeda 300 samolotów Chińczykom
Następny artykułFollow Through – strategia podążania – opcje binarne 60 sekund
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here