Naga MarketsZmiana oczekiwań co do terminu pierwszej podwyżki stóp Fed wsparła dolara i wstrząsnęła rynkiem walutowym. W swojej najnowszej notatce analitycy JP Morgan sugerują dalszy wzrost wartości „greenbacka”, biorąc wskazówki z rentowności amerykańskich papierów skarbowych. W ich ocenie pomimo utrzymującej się presji na wzrost wartości euro, odzyskujący siły dolar może doprowadzić do szerokiej konsolidacji pary EUR/USD.

  • Nowy cykl dolara? USD reaguje na rosnące rentowności w USA
  • Indeks „greenbacka” (DXY) zanotował w piątek największy wzrost od maja 2020 r.
  • Dolar może okazać się bardziej odporny na zawirowania niż przewiduje konsensus

Poziom rentowności w USA wskazuje na rosnącego dolara – JP Morgan

Reakcja dolara amerykańskiego na rosnące rentowności oznacza, że ​​ustanawia on nową cykliczną podstawę – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wspomniano również, że ruchy na rynku walutowym wkrótce zmienią się pod względem implikacji polityki pieniężnej.

To implikacje polityki pieniężnej będą przede wszystkim napędzać kurs walutowy, co będzie ważniejsze od samego wzrostu gospodarczego – dodano.

Raport skupił się na ostatnich ruchach dolara po tym, jak indeks „greenbacka” (DXY) zanotował w piątek największy wzrost od maja 2020 r.

Dolar (USD) będzie bardziej odporną walutą niż przewiduje konsensus – Rabobank

Zmiana oczekiwań co do terminu pierwszej podwyżki stóp Fed wsparła dolara i wstrząsnęła rynkiem walutowym. Ekonomiści z Rabobanku spodziewają się wahań cen w nadchodzących miesiącach, ale dolar może okazać się bardziej odporny niż przewiduje konsensus.

Wydaje się, że Stany Zjednoczone są w lepszej pozycji niż niektóre główne gospodarki, jeśli chodzi o ożywienie, co sugeruje, że dolar może zacząć odrabiać straty w nadchodzących miesiącach – wskazano w raporcie.

Fed poczynił większe postępy niż jego rówieśnicy w normalizacji polityki stóp procentowych w latach następujących po globalnym kryzysie finansowym, co w połączeniu z projektem ustawy stymulacyjnej Bidena powinno wspierać dolara.

To prawdopodobnie podtrzyma spekulacje, że Fed może być jednym z pierwszych, który zmieni taktykę polityki stóp procentowych. To wciąż może być odległa przyszłość, ale biorąc pod uwagę potrzebę dyskontowania przyszłości, powinno to zapewnić pewne wsparcie dla średnioterminowej siły USD – dodano.

Nadal widzimy pole do wzrostu pary EUR/USD do 1,23 w miarę odreagowania apetytu na ryzyko i ponownego wycofania się dolara. Jednak spodziewamy się, że kurs EUR/USD czeka niespokojny czas, co może utrudnić parze walutowej wyjście z tegorocznego przedziału handlowego – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin prognoza | akcje bitcoin | gpw mercator | notowania ropy forex |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here