Naga MarketsNa rynkach kryptowalutowych doszło dziś do silnych spadków po tym, jak pojawiła się informacja o rozpoczęciu śledztwa przez amerykańską agencję CFTC. Pod lupą instytucji znalazły się cztery ważne giełdy kryptowalutowe. W rezultacie spadki zaliczyły wszystkie z pierwszej setki największych monet.

Według danych CoinMarketCap, całkowita kapitalizacja rynku krypto zmniejszyła się w ciągu doby o około 40 mld USD. Bitcoin w ciągu ostatniej doby stracił blisko 10% wartości, obecnie kosztuje niecałe 6800 USD.

Jeszcze więcej stracił Ethereum. W niedzielę cena drugiej najpopularniejszej kryptowaluty zanurkowała blisko o 12%. Obecnie znajduje się w okolicach 530 USD.

Amerykański urząd zajmujący się rynkami surowców oraz futures zażądał danych tradingowych od czterech dużych giełd – Bitstamp, Coinbase, itBit oraz Kraken. Należą one do grona największych giełd na świecie pod względem wolumenu handlowego, wszystkie znajdują się w pierwszej 50. najważniejszych podmiotów.

CFTC wybrało akurat te cztery giełdy, ponieważ dostarczają one danych dla CME Group. Spółka ta oferuje kontrakty terminowe na Bitcoina. Żądanie CFTC jest częścią śledztwa dotyczącego możliwej manipulacji cenowej na rynku kryptowalut. Mocny spadek cen w weekend może się pogłębić w nadchodzącym tygodniu. Z drugiej strony tak silne reakcje rynku zazwyczaj kończą się korektami wzrostowymi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Najbardziej persperktywiczny wydaje się być Ether. Szczególnie czas trwania transakcji wydaje się być rewolucyuny w stosunku do pozostałych walut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here