Naga MarketsDane za ostatnie 30 dni ukazują rynek niedźwiedzia na większości spośród 20 topowych pod względem kapitalizacji kryptowalut. Bitcoin (BTC) stracił ponad 20%, a największy spadek zaliczył Huobi Token (-26,37%). Na tle dominujących osunięć szczególnie wyróżnia się kryptowaluta Tezos (XTZ), która zyskała ponad 43%.

Ranking stóp zwrotu 20 największych kryptowalut - dane z ostatnich 30 dni
Ranking stóp zwrotu 20 największych kryptowalut – dane z ostatnich 30 dni – 03.12.2019 r. | źródło: coinpaprika.com

Bitcoin (BTC) w trendzie spadkowym

Notowania Bitcoina w relacji do dolara (BTCUSD) poruszają się w trendzie spadkowym, na co wskazuje wykres dzienny poniżej. W drugiej połowie listopada cna dotarła do konfluencji wsparcia, gdzie horyzontalny poziom 6900 USD zbiega się z dolnym ograniczeniem klina. Odbicie zaprowadziło cenę do 7933 USD, skąd obserwujemy w ostatnich dniach powrót do spadków. Wsparcie niezmiennie zapewniać może tu omówiony przed chwilą obszar konfluencji.

BTC niezmiennie pozostaje największą kryptowaluta a jej kapitalizacja przekracza znacznie 132 mld USD. Historyczny szczyt na Bitcoinie ustanowiony został blisko dwa lata temu, 17 grudnia 2019 roku na poziomie 20.089 USD.

Wykres dzienny BTCUSD - dane z giełdy Bitfinex - 03.12.2019 r.
Wykres dzienny BTCUSD – dane z giełdy Bitfinex – 03.12.2019 r.

Huobi Token (HT) wraca do poziomu 3 USDT

Najbardziej stratny w listopadzie okazał się token Huobi (HT). Jest to token giełdy kryptowalut Huobi oparty na blockchainie Ethereum, a jego notowania można znaleźć na 25 giełdach.

Wykres dzienny HT/USDT pokazuje spadek jego notowań w okolice poziomu 2,00, gdzie cena znalazła wsparcie. Odbicie od tego poziomu zaprowadziło dziś kurs w okolice istotnego poziomu 3,00, który jest testowany w roli oporu. W przypadku kontynuacji wzrostów, techniczny opór może zapewnić linia trendu spadkowego biegnącą od szczytu z sierpnia 5,35.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
– Krypto

Wykres dzienny Huobi Token - dane z giełdy Huobi - 03.12.2019 r.
Wykres dzienny Huobi Token – dane z giełdy Huobi – 03.12.2019 r.

Siła Tezos (XTZ)

Tezos pod względem kapitalizacji rynkowej plasuje się na 15 miejscu (blisko 860 mln USD). XTZ jest kryptowalutą i zdecentralizowaną platformą obliczeniową, którą charakteryzuje konsensus proof of stake, formalna weryfikacja (która pozwala programistom zweryfikować poprawność ich kodu) oraz funkcja umożliwienia posiadaczom tokenów głosowania nad zmianami w protokole. Proces tworzenia bloków Tezos nazywa się „pieczeniem”.

Notowania Tezos do Tether silnym, jednodniowym ruchem z 7 listopada zniosły większą część spadków od sierpnia. Od tego czasu, kurs XTZ porusza się w zakresie notowań z tamtego dnia. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, wsparcie horyzontalne zapewnia tu poziom 1,10. Opór natomiast znajdziemy przy 1,6200 – 1,7200.

Zobacz też: Co jeśli Stany Zjednoczone nałożą w grudniu dodatkowe cła na Chiny?

Wykres dzienny Tezos (XTZ) - dane z giełdy Huobi - 03.12.2019 r.
Wykres dzienny Tezos (XTZ) – dane z giełdy Huobi – 03.12.2019 r.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here