Naga MarketsNajwiększe banki o posiedzeniu FOMC

30.10.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
Poniżej przedstawiamy oczekiwania największych banków inwestycyjnych co do wyniku dzisiejszego posiedzenia:

Goldman Sachs nie spodziewa się żadnej zmiany w narzędziach polityki monetarnej. Mimo to wzmocnienie instrukcji wyprzedzających jest możliwe, choć bardziej prawdopodobne na grudniowym posiedzeniu.

Bank of America uważa, że częściowe zamkniecie administracji nie tylko opóźniło publikację najważniejszych danych ekonomicznych, ale też odjęło kilka dziesiętnych części procenta spodziewanego wzrostu w IV kw. Jest ponadto prawdopodobne, że Fed wstrzyma się ze zwijaniem w tym roku. W rzeczy samej, kilku oficjeli Fed wskazywało, że zwijanie zostało odsunięte na bok póki co. W rezultacie bardziej interesujące będzie to, co powiedzą niż to co zrobią członkowie FOMC. “Oczekujemy braku decyzji o zwijaniu i brak zmian w instrukcjach wyprzedzających. Jednakże obydwa te narzędzia polityki monetarnej będą prawdopodobnie dokładnie omawiane na tym spotkaniu czyniąc późniejsze protokoły szczególnie interesującymi.”

Citi pisze: “Zamknięcie administracji i brak kluczowych danych upewnia nasz, że na tym posiedzeniu FOMC możemy zobaczyć głównie wysiłki zmierzające do utrzymania status quo w przypadku zakupów aktywów oraz instrukcji wyprzedzających, nawet jeśli rosną zagrożenia na obu frontach.”. Analitycy Citi zmienili swoje oczekiwania co do zwijania na marzec zaznaczając ostrożnie, że “zwijanie powinno zakończyć się do września przyszłego roku, czyli prawdopodobnie kilka miesięcy wcześniej niż wynosi obecny konsensus”.

Barclays twierdzi, że oczekiwania wobec Fed mówią o wstrzymaniu się z decyzjami zmieniającymi politykę monetarną, a rynki skupią się głównie na tonie oświadczenia. Analitycy banku sądzą, że oświadczenie zmieni się nieznacznie od ostatniego posiedzenia i nie będzie zawierało konkretnych informacji o czasie zwijania.

Credit Agricole uważa, że nie będzie zmian w polityce FOMC po październikowym spotkaniu. Przewidują, że pierwsza decyzja o zwijaniu zostanie podjęta pod koniec stycznia. Jest to oparte na prognozach analityków CA dotyczących ożywienia w gospodarce w IV kwartale – przy ograniczonym wpływie Waszyngtonu. Zamknięcie administracji wywołało opóźnienia w publikacji danych, co tylko “zmąciło analityczne wody” [cóż za poetyckie porównanie – przyp. tłumacz] dla krótkoterminowej oceny Fed. “Wierzymy, że Fed jest nastawiony na zakończenie QE, jednak musi tego dokonać bez szkód dla perspektywy rozwoju gospodarki”.

Danske Bank: Spodziewamy się, że oświadczenie FOMC opublikowane w środę uderzy bardziej w niedźwiedzie tony niż oświadczenie wrześniowe. Co więcej, prognostyczna część oświadczenia podkreśli prawdopodobnie niepewność co do sytuacji gospodarczej w przyszłym roku. Analitycy banku nie spodziewają się zmian w polityce monetarnej, a jedynie gołębiego tonu. Rynki przestawiły już swoje oczekiwania co do pierwszej podwyżki stóp procentowych na I kwartał 2015 roku i mało prawdopodobne by przestawiły je jeszcze dalej, nawet przy gołębim nastawieniu Fed.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here