Naga MarketsNajwiększe banki inwestycyjne widzą dalszy potencjał na europejskich indeksachChoć wielu inwestorów obecnie czeka, aż rynki przecenią się – te zdają się jeszcze nie dostawać zadyszki. Nadal europejskie indeksy patrząc na indeksy zza oceanu utrzymują bardzo wysokie poziomy, co w przypadku wielu z nich stanowi rekordowe zakresy. Ostatnie ankiety przeprowadzane wśród najważniejszych analityków Wall Street pokazują, że amerykańscy inwestorzy nadal są zainteresowani dalszymi wzrostami europejskimi indeksami. Ogólne szacunki wskazują na nawet 4 procentowe wzrosty głównych parkietów UE.

  • Europejskie indeksy nadal utrzymują wysokie poziomy
  • Wiele amerykańskich gigantów inwestycyjnych widzi dalszy potencjał wzrostu 
  • W grę wchodzi nawet kolejny, 4-procentowy wzrost głównych parkietów europejskich
  • JPMorgan Chase & Co. oraz Goldman Sachs Group Inc wypowiadają się na temat dalszych perspektyw

Europa będzie beneficjentem globalnego ożywienia gospodarczego – JPMorgan

W momencie, kiedy wielu inwestorów spodziewa się rychłej przeceny rynków, analitycy Wall Street są nieustępliwi w swoich prognozach dotyczących dalszych wzrostów. Analitycy JPMorgan Chase oraz Goldman Sachs Group nadal są byczo nastawieni na perspektywę rynku europejskiego. W swojej wypowiedzi dla Bloomberga, analitycy banków wskazują zgodnie, że dalszy potencjał wzrostu w przypadku głównego europejskiego indeksu EU50 może wynieść nawet 4 procent.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bank JPMorgan podał, że interesuje się nadal europejskimi walorami głównie z powodu dalszych rokowań. Według analityków Europa będzie beneficjentem globalnego ożywienia gospodarczego, co w przypadku inwestycji i średnim terminie – może być strzałem w dziesiątkę. “Do tego wszystkiego trzeba dodać szeroki dość optymizm w kwestii szczepionek i hojne plany stymulacyjne mające na celu ożywienie głównych gospodarek, które z pewnością pomogą europejskim akcjom – nawet w wyprzedzeniu Stanów Zjednoczonych” – twierdzi JPMorgan.

wykres Kurs EUROSTOX 50 D1 15.01.2021
Kurs EUROSTOX 50 D1 15.01.2021

Podobnie uważa strateg Makor Capital Markets SA, Stephane Barbier De La Serre, która uważa, że indeks skończy się 16 procentowym wzrostem, stając na pierwszym miejscu najbardziej byczych prognoz. W opozycji do tego stoi jedynie Stephane Ekolo z TFS Derivatives. Twierdzo ona, że w przypadku Stoxx 600 rynek odnotuje nie wzrost – a spadek i to ponad 7 procentowy od obecnych terenów.

Warto pamiętać, że prognozy dotyczące wyników rynku europejskiego nie zawsze się sprawdzały w ostatnich latach, głównie poprzez wolniejszy wzrost dochodów w regionie i napięcia politycznie. W tym wypadku może być podobnie, kiedy ceny akcji już wydają się względem dalszego ryzyka zbyt wysokie. Obecnie na rynku rządzić będzie informacja o szczepionkach i dalszych obostrzeniach w Europie, od czego uzależnione będą dalsze zyski firm.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here