Naga Markets

Coraz częściej spotykamy się z próbami wykorzystania technologii blockchain w najróżniejszych gałęziach gospodarki.  Giełda Papierów Wartościowych w Hongkongu (HKEX) wykorzystuje doświadczenie australijskiej giełdy papierów wartościowych (ASX) w zakresie wdrażania technologii blockchain dla podstawowych procesów.


Po dwóch latach rygorystycznych testów australijska giełda papierów wartościowych stała się pierwszym na świecie głównym operatorem giełdowym, który od grudnia będzie wykorzystywał technologię blockchain w procesie rozliczeń potransakcyjnych. Platforma blockchain została opracowana przez firmę Digital Asset z siedzibą w Nowym Jorku, która postrzega ASX jako inwestora i właściciela akcji. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę fakt, że ASX znalazł się również na liście najbardziej dochodowych giełd papierów wartościowych na świecie w 2017 roku, z marżą zysku wynoszącą 77%, powyżej 71% marż uzyskanych przez giełdę w Hongkongu.Jak się okazuje, HKEX chce teraz uzyskać wgląd w ASX i podobnie jak australijska giełda papierów wartościowych wykorzystać zdecentralizowaną technologię, aby obniżyć własne koszty i zwiększyć wydajność.

Według Financial Times, prezes HKEX, Charles Li, powiedział we wtorek, że giełda chętnie korzysta z technologii blockchain w wielu obszarach, w tym pożyczaniu akcji, a także transakcjach pozagiełdowych.

HKEX jest obecnie w “znacznie bliższym dialogu” z ASX, aby zrozumieć “co robią i udostępniać informacje … aby dzielić się relacjami z dostawcami” – powiedział dyrektorowi FT.

HKEX już wcześniej rozpoczął swój własny projekt mający na celu rozwój i wykorzystanie technologii blockchain dla mniejszych firm na rynku prywatnym, ale brak opłacalnych dostawców oprogramowania i awersja do wewnętrznego rozwoju blockchaina powstrzymywała operatora giełdowego od wdrożenia tej technologii.

Jak przyznaje jednak Charles Li, napędzany potrzebą zmniejszenia kosztów HKEX jest zdeterminowany, aby teraz spojrzeć na sposoby i możliwości wdrożenia technologii blockchain.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia


Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Bitcoin wart $91 tys. do 2020?
Następny artykułKomentarz giełdowy – Lepsze nastroje przed decyzją Fed
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here