Naga MarketsMajor Cineplex, największa sieć kin w Tajlandii, zaimplementowała system płatności kryptowalutami. Osoby wybierające się na seans mogą kupić za pomocą Bitcoina oraz innych kryptowalut wszystko, od biletów po popcorn oraz inne usługi. Stało się to możliwe dzięki partnerstwu ze szwajcarską spółką RapidzPay.

Płatności możliwe w specjalnych maszynach

W kinach Major Cineplex pojawią się specjalne urządzenia, w których będzie możliwe dokonywanie płatności z wykorzystaniem opracowanego przez RapidzPay systemu point-of-sale (PoS). Informację po raz pierwszy opublikowała tajska gazeta The Nation. Ponadto jej potwierdzenie pojawiło się na Twitterze szwajcarskiej spółki:

Posiadacze kryptowalut mogą przelać środki na cyfrowy portfel RapidzPay. Następnie mogą dokonywać zakupów w Major Cineplex bądź innych miejscach zintegrowanych z platformą PoS obsługiwaną przez szwajcarską spółkę. Cena będzie na bieżąco przeliczana z tajskich bahtów na Bitcoina bądź inne kryptowaluty. Obecnie jeden Bitcoin kosztuje około 250 tys. THB.

Lider kinowy w Tajlandii

Major Cineplex posiada łącznie 678 ekranów kinowych, większość na terenie Tajlandii. Poza tym zaczyna otwierać placówki w krajach sąsiednich, obecnie ma 7 ekranów w Kambodży oraz 9 w Laosie. Do 2020 roku firma planuje przekroczyć okrągłą liczbę tysiąca ekranów. Założyciel sieci Vicha Poolvaraluck jest też właścicielem McThai, spółki mającej licencję na wszystkie placówki McDonald’s w kraju, jest ich około 250.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć (mieszkam obecnie w Tajlandii), że Major Cineplex jest tu zdecydowanym liderem. Jako jedyna duża sieć oferuje filmy zarówno z oryginalnym dźwiękiem i tajskimi napisami, jak i z dubbingiem. Inne kina raczej stawiają wyłącznie na dubbing, przynajmniej przy największych produkcjach.

Tajlandia coraz przyjaźniejsza dla kryptowalut

Choć Tajlandia była początkowo negatywnie nastawiona do kryptowalut, mają się one w kraju coraz lepiej. W zeszłym miesiącu zalegalizowano tutaj 7 monet. Obecnie trwają prace nad opracowaniem przyjaznych ram prawnych dla kryptowalut, blockchain oraz ICO. Tajski regulator powiedział pod koniec zeszłego roku, że widzi „potencjał drzemiący w ICO”, co może sugerować złagodzenie przepisów.

W marcu prezes tajskiego banku centralnego potwierdził, że władze pracują nad „szczegółowymi regulacjami” rynku krypto. Na posiadaczy kryptowalut w międzyczasie nałożono podatek VAT w wysokości 7%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here