Naga Markets
Foto: Jochen Zick / action press

Ekonomiści z Goldman Sachs spodziewają się, że Stany Zjednoczone o włos unikną recesji w przyszłym roku, gdy gospodarka Europy zacznie się kurczyć. Tymczasem prognozuje się, że PKB Chin będzie powoli wzrastał w pierwszej połowie 2023 r., a następnie przyspieszy w miarę zmniejszania ograniczeń. Jednocześnie rynki na Wall Street oferują największe potencjalne długoterminowe zwroty od ponad dekady, wskazuje JP Morgan.

  • Globalny wzrost wyniesie zaledwie 1,8% w 2023 r. Łagodna recesja w Europie
  • Znacznie poprawiły się oczekiwania dotyczące zwrotów z aktywów na Wall Street
  • Oglądaj Trading Room ze Smart Sępem i poznaj sprawdzoną strategię intraday na prawdziwych rynkach
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

USA uciekną przed recesją, gdy światowy wzrost spowalnia – Goldman Sachs

Spodziewamy się, że globalny wzrost wyniesie zaledwie 1,8% w 2023 r., ponieważ odporność USA kontrastuje z europejską recesją i wyboistym ponownym otwarciem w Chinach – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów Stany Zjednoczone powinny o włos uniknąć recesji, ponieważ inflacja bazowa CPI spadnie z obecnych 5% do 3% pod koniec 2023 r., przy wzroście stopy bezrobocia o 0,5 punktu procentowego.

Aby utrzymać wzrost poniżej potencjalnego przy silniejszym wzroście realnych dochodów, Fed powinien podnieść teraz stopy o kolejne 125 punktów bazowych do szczytowego poziomu 5-5,25%. Nie spodziewamy się cięć w 2023 r. – dodano.

OGLĄDAJ COTYGODNIOWY WEBINAR I DOWIEDZ SIĘ, JAK ZBUDOWAĆ PRZEWAGĘ, KTÓRA OCHRONI CIĘ PRZED HANDLEM WBREW TRENDOWI 

Jednocześnie strefa euro i Wielka Brytania prawdopodobnie znajdują się w recesji, głównie z powodu spadku realnych dochodów w wyniku rosnących rachunków za energię.

Spodziewamy się jednak tylko łagodnego spowolnienia, ponieważ Europie udało się już ograniczyć import rosyjskiego gazu bez miażdżenia działalności. Biorąc pod uwagę zmniejszone ryzyko głębokiego pogorszenia koniunktury i utrzymującą się inflację, oczekujemy teraz podwyżek do maja z 3-procentowym szczytem EBC – podkreślono.

Rynki oferują najlepsze potencjalne długoterminowe zwroty od ponad dekady – JP Morgan

Jakie są perspektywy długoterminowych zwrotów? Zdaniem Davida M. Lebovitza, globalnego stratega rynkowego w JP Morgan, rynki na Wall Street oferują największe potencjalne długoterminowe zwroty od ponad dekady.

XTB

Połączenie wyższych rentowności i niższych wycen – z których oba zmaterializowały się w wyniku ekstremalnych zmian w krajobrazie makroekonomicznym w tym roku – sugeruje teraz, że rynki oferują najlepsze potencjalne długoterminowe zwroty od ponad dekady, zauważono w raporcie.

Szybka normalizacja stóp procentowych w tym roku sprawiła, że ​​obligacje ponownie stały się wiarygodnym źródłem dochodu i dywersyfikacji. Wyższe stopy wolne od ryzyka przełożyły się również na lepsze prognozy zwrotu z kredytu, przy stosunkowo stabilnych założeniach dotyczących spreadów – podkreślono w raporcie.

Jeśli chodzi o Wall Street, zdaniem ekspertów obecne wyceny stanowią atrakcyjny punkt wejścia, przy znacznie wyższych zwrotach z akcji publicznych we wszystkich branżach.

Ponieważ dolar amerykański jest bardziej przewartościowany niż kiedykolwiek od lat 80., przeliczenia walut będą znaczącym elementem prognozowanych zwrotów – wskazano.

Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview
Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin po 12 tys. USD to tylko „kwestia czasu”. BTC i Cardano spadną na minima
Następny artykułEthereum wykradzione z FTX są konwertowane na Bitcoiny, donosi Chainalysis
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here