Naga MarketsInwestorzy przygotowują się do najbardziej pracowitego tygodnia czwartego kwartału. W trakcie ostatniego tygodnia października poznamy bowiem wyniki finansowe takich gigantów jak Apple, Alphabet (Google), Facebook, Amazon, Microsoft, Boeing, Caterpillar, Pfizer, General Electric czy Exxon Mobil. Jakby tego było mało, to już ostatni tydzień przed zaplanowanymi na 3 listopada br. wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych.

  • Przed nami niezwykle interesujący tydzień na rynkach
  • Już za tydzień wybory prezydenckie w USA
  • Czy Donald Trump po raz kolejny sprawi niespodziankę i wygra?

To tylko sondaże

Eksperci wskazują, że choć sondaże nie dają Donaldowi Trumpowi najmniejszych szans na reelekcję, to jednak są to jedynie sondaże. Historia wielokrotnie pokazywała bowiem, że końcowe wyniki wyborów mogą być zupełnie inne. Jako przykład można tu przytoczyć chociażby sondaże sprzed czterech lat, kiedy to większość z nich wskazywała na wygraną Hillary Clinton.

Strategowie Julian Emanuel i Michael Chu z BTIG Research uważają, że sektorowa reakcja rynku na wybory prezydenckie w USA może być błędna, niezależnie od ich wyniku. Ich zdaniem, “największą niespodzianką” tym razem może być krótkoterminowe osłabienie rynku, które doprowadzi do pojawienia się atrakcyjnych “możliwości zakupowych” i wzrostów w 2021 roku.

Amerykańskie indeksy przebijają kluczowe wsparcia

Spoglądając na notowania indeksów Dow Jones, Nasdaq i S&P 500 zauważymy, że wskutek dzisiejszej deprecjacji, rynki te pokonały niezwykle istotne poziomy wsparcia, co w naturalny sposób może otworzyć drogę do dalszych spadków. Pozostaje tylko pytanie, czy Julian Emanuel i Michael mają rację i obecne spadki stworzą okazję inwestycyjną, która przyczyni się do zauważalnych wzrostów w 2021 r.?

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNiezależnie od wyników wyborów S&P 500 ma wzrosnąć o 10%, twierdzi Goldman Sachs
Następny artykułJak używać wskaźników analizy technicznej w Plus500?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here