Naga MarketsCME EuropeNajwiększa na świecie giełda pochodnych instrumentów finansowych CME Group potwierdziła w piątek, że padła ofiarą przestępstwa cybernetycznego w lipcu 2013 roku. Informacja ta została opublikowana na stronie internetowej relacji inwestorskich przedsiębiorstwa.

W komunikacie CME Group podaje między innymi, że uzyskała informacje potwierdzające naruszenie poufności danych klienckich na platformie CME ClearPort. Według raportu Wall Street Journal „naruszenie poufności danych klienckich” mogło doprowadzić do wycieku ponad 7 tysięcy haseł wykorzystywanych przez około 2 tysiące firm.

Te artykuły również Cię zainteresują
Platforma CME ClearPort jest usługą kierowaną głównie do klientów zainteresowanych kontraktami OTC. Dziennie obsługuje ona około 450 tysięcy tego typu transakcji. W skali światowej z ClearPort korzysta około 17 tysięcy uczestników rynku – zalicza się do nich banki, fundusze hedgingowe, FCMy i inne instytucje finansowe.

CME Group starał się zapewnić swoim klientom najwyższy poziom giełdowego bezpieczeństwa korzystając z narzędzi chroniących poufne dane konsumenckie, co według oficjalnego komunikatu zawsze było i pozostanie najwyższym priorytetem grupy. CME utrzymuje zaawansowane systemy komputerowe, zatrudnia grupę ekspertów ds. bezpieczeństwa sieciowego i obiecuje, że wprowadzi jeszcze bardziej zaostrzone procedury, aby zapobiec tego typu e-włamaniom w przyszłości. CME Group próbuje jednocześnie tłumaczyć się, że w ostatnim czasie nie jest jedyną organizacją, która padła ofiarą cyberprzestępczości mimo wdrażania zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.

W celu ochrony swoich klientów, CME zmuszone było do zmian pewnych zapisów regulaminowych i obecnie kontraktuje się bezpośrednio z wszystkimi klientami, którzy mogli paść ofiarą ataku. Jednocześnie wirtualna giełda zapewnia, że do tej pory nie wskazano bezpośrednich dowodów, które mogłyby świadczyć, że CME Globex został również zaatakowany lub, że operacje w ramach CME Clearing, CME Clearing Europe lub innych rynkach zostały z tego powodu zakłócone.

Grupa CME dodatkowo potwierdza, że incydent jest już przedmiotem dochodzenia karnego prowadzonego przez FBI, z którym grupa pozostaje w ścisłej współpracy.

Za forexmagnates.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here