Naga MarketsJeszcze do niedawna rynek kryptowalut utożsamiany był z Bitcoinem. Dziś coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z istnienia altcoinów. Fakt ten sprawił, że dominacja BTC spadła z ponad 85% przed rokiem do zaledwie 34,6% obecnie. Na ten moment, na rynku istnieje niemal 1500 krytptowalut i wydawać by się mogło, że to jeszcze nie koniec a być może dopiero początek. Duża australijska rafineria metali szlachetnych, Perth Mint aby zachęcić konsumentów do inwestowania w złoto postanowiła bowiem stworzyć własną kryptowalutę.


Dzięki zdolności przetwarzania ponad 700 ton złota rocznie, Perth Mint jest największym rafinerem złota w Australii. Zwiększony exodus inwestorów zwracających się ku nowym alternatywnym formom inwestowania, w tym w kryptowaluty, takie jak bitcoin zmusił rafinerię do stworzenia własnej kryptowaluty mającej na celu ponowne skupienie uwagi inwestorów na złocie.

Jak podaje ABC News, firma jest w trakcie opracowywania jeszcze nienazwanej kryptowaluty wspieranej przez złoto. Coin ten byłby również wykorzystywany do kupowania i sprzedaży krypto-złota na blockchainie.

Richard Hayes, CEO Perth Mint podkreślił, że inwestorzy odwracają się od tradycyjnych, bezpiecznych aktywów i wolą inwestować w bardziej ryzykowne lecz oferujące o wiele wyższe stopy zwrotu waluty cyfrowe. Jego zdaniem kryptowaluta wspierana złotem, sprzedawana na blockchainie, ma swoje zalety. “Kryptowaluty będzie miała wszystkie zalety jakie daje technologia blockchain. Będzie umożliwiała bardzo szybkie rozliczenia ułatwiające handel a oprócz tego, w rzeczywistości będzie poparta metalami szlachetnymi, które stanowić będą jej podstawę” – dodał.

Ponadto, podkreślił on również, że firma była zainteresowana wdrożeniem technologii blockchain w swoich własnych operacjach. Umożliwiłoby to łatwe śledzenie łańcucha dostaw złotego kruszcu od miejsca wydobycia aż do jego sprzedaży konsumentowi.

Perth Mint konkurencją dla Royal Mint Gold?

Rafineria wchodzi w kryptowaluty i technologię blockchain, ponad rok po tym, jak brytyjski Departament Skarbu ogłosił swoją “cyfrową ofertę złota”, w której dzięki technologii blockchain i za pośrednictwem tokena cyfrowego o nazwie Royal Mint Gold (RMG) konsumenci będą mogli kupować, przechowywać i sprzedawać złoto natychmiast. Platforma handlowa umożliwia zawieranie transakcji o wartości 1 miliarda USD w sztabkach złota zarezerwowanych w skarbcach Królewskiej Mennicy niedaleko Cardiff w Walii.

Perth Mint ostatecznie postrzega ofertę jako kolejną platformę sprzedaży złota. “Na pewno staramy się ułatwić ludziom dostęp do metali szlachetnych” – dodał Hayes. “To byłby po prostu dla nich inny sposób.”

Zarząd oczekuje, że tokeny kryptowaluty kopii Perth Mint trafią do obiegu na przestrzeni 12 do 18 miesięcy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEstonia będzie miała swojego Estcoina? Jest projekt, ale także brak akceptacji rządu
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 24 stycznia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here