Naga MarketsWraz z rosnącymi obawami dotyczącymi prania pieniędzy poprzez handel kryptowalutami, Bithumb, największa koreańska giełda wymiany walut cyfrowych, zablokuje obrót aktywami cyfrowymi inwestorom w Korei Północnej, Iranie, Iraku i ośmiu innych krajach, które są uznawane za jurysdykcje wysokiego ryzyka w ramach inicjatywy krajów i terytoriów niewspółpracujących (NCCT). Ponieważ Bithumb zajmuje pierwsze miejsce w Korei Południowej i szóste na świecie pod względem wolumenu obrotów, oczekuje się, że jego ostatnia decyzja będzie miała znaczny wypływ na notowania wirtualnych walut.


Bithumb ogłosił 27 maja, że podjął decyzję o bezwarunkowym zakazie handlu we wszystkich 11 krajach monitorowanych w ramach inicjatywy NCCT, aby zapobiec wykorzystywaniu jego infrastruktury i platformy do prania pieniędzy oraz wszelkich międzynarodowych aktów terroru finansowego lub działalności przestępczej poprzez rewizję przepisów dotyczących zapobiegania praniu pieniędzy.

Główna południowokoreańska giełda kryptowalut nie będzie już akceptować nowych użytkowników z 11 krajów wymienionych jako NCCT i oczekuje się, że 21 czerwca wyłączy konta użytkowników z tych krajów. Kraje, w których wprowadzono zakaz zostały uznane za regiony o niewystarczającej polityce i przepisach ograniczających pranie pieniędzy oraz wykorzystywanie różnych form pieniędzy do finansowania nielegalnych operacji.

Jako dodatkowy środek, Bithumb wkrótce poprosi zagranicznych użytkowników, aby przeszli oni proces weryfikacji mobilnej. W ten sposób giełda zamierz upewnić się, że użytkownicy nie mogli oszukać platformy poprzez fałszowanie danych osobowych i adresu zamieszkania.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMostostal Zabrze [MSZ], Celon Pharma [CLN] – Gorące spółki dnia 28.05.2018
Następny artykułRaport COT: EURUSD, AUDUSD na celowniku banków instytucjonalnych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here