Naga MarketskoparkaFirma Coinmint kupiła dawną fabrykę Alcoa w stanie Nowy Jork. Swoimi działaniami chciała ożywić region dotknięty kryzysem i spadkiem amerykańskiej produkcji. Niestety dalej było już pod górkę. Dziś jeden z dwóch współzałożycieli dąży do rozwiązania spółki i likwidacji jej aktywów.

Coinmint powstało w 2016 roku, kiedy Ashton Soniat i Prieur Leary za jedyne 25 000 USD założyli firmę zajmującą się kopaniem kryptowalut. Następnie zbudowali kopalnię bitcoinów stanie N.Y., która jest obecnie uważana za największy tego typu obiekt w Ameryce Północnej – pobiera około 80 megawatów mocy, czyli tyle samo, ile zużywa około 60 000 przeciętnych amerykańskich gospodarstw domowych. Wszystko szło w dobrym kierunku. Brano pod uwagę też dalsze inwestycje. Niestety przyjaźń obu panów, którzy znali się ponoć niemal od dziecka, chyba nie przetrwała próby, na jaką wystawił ją wspólny biznes.

Początek końca firmy?

Okazuje się, że Leary w grudniu złożył do sądu wniosek o rozwiązanie firmy, twierdząc, że Soniat, który jest jej dyrektorem generalnym, bez jego zgody przeniósł siedzibę Coinminta do Puerto Rico.

Panowie chyba się pokłócili, bowiem Soniat twierdzi, że jest gotów bronić się przed „fałszywymi zarzutami” i że roszczenia Leary’ego są bezpodstawne. Dodał, że wyłożył dodatkowy kapitał potrzebny do sfinansowania rozwoju i działalności Coinminta, a udział jego wspólnika wynosi teraz tylko 18 procent. Twierdzi, że Leary był w pełni świadomy przekształcenia Coinminta w portorykańską spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w 2018 roku. Twierdzi, że oświadczenie Leary’ego to „po prostu kolejna nieudana próba”, by „wzmocnić swoją pozycję w firmie, w której posiada udziały”.

Punkt krytyczny

Nie jest jasne, kto ma rację w sporze. Obaj wspólnicy wybrali jednak sobie fatalny moment na spór. Mówimy tu bowiem o okresie, gdy branża definitywnie ewoluowała z pozycji rynku zdominowanego przez hobbystów lub drobnych operatorów obsługujących jedną lub kilka koparek po naprawdę profesjonalną dziedzinę.

Do tego wszystkiego dochodzi spodziewany halving, który ma mieć miejsce już w maju br. Doprowadzi to do zmniejszenia się nagrody za nowy blok w sieci, ale tym samym zwiększenia trudności miningu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here