Naga Marketscanaan_Bitcoin_Mining_koparkiStartup z rynku miningu kryptowalut Layer1 Technologies rozpoczął działalność w swoim zakładzie w Zachodnim Teksasie. Ma bardzo ambitne plant dot. rozwoju.

Layer1, który zebrał w listopadzie 50 milionów dolarów od takich podmiotów jak Thiel, Shasta Ventures i Digital Currency Group, przekazał teraz, że podłączył do sieci wiele 2,5-megawatowych koparek. Krótkoterminowym celem jest zwiększenie mocy do 100 megawatów i wywalczenie dla firmy poziomu 2 proc. hash rate. To ponoć kwestia paru miesięcy.

Bitcoin mining: Layer1 wyruszył na podbój świata

Jest jednak też długoterminowy cel, który sprawi, że część z was podniesie brwi ze zdumienia. Plan firmy dot. dobicia do aż 30 proc. hash rate’u w sieci i to do końca 2021 r. Innymi słowy, firma chce zarządzać największą kopalnią kryptowalut na świecie. To ponoć “kwestia bezpieczeństwa narodowego” USA.

Przypomnijmy, że dziś ponad 60 proc. operacji dot. wydobywania bitcoinów odbywa się w Chinach. Czyżby więc rywalizacja między dwoma mocarstwami – Państwem Środka i USA – przeniosła się na przestrzeń miningu?

W oświadczeniu Layer1 twierdziło, że wywalczenie poziomu 30 proc. hash rate’u dla Ameryki pozwoli USA „zrównoważyć dominację Chin w wydobyciu bitcoinów i poprawić wysiłki kraju w zakresie bezpieczeństwa narodowego dla klasy aktywów, która może stać się walutą rezerwową” .

ASIC-i – arsenał kopalni BTC

Firma Layer1 projektuje i produkuje całą infrastrukturę wydobywczą, używając zastrzeżonych dla siebie układów ASIC i układów chłodzących, które pozwolą „odblokować [dla firmy] cieplejsze klimaty”, w których dostępna jest tania energia. Jednak duża część ego niestandardowego sprzętu wydobywczego nie będzie jeszcze gotowa aż do połowy 2020 r. Tymczasowo kopalnia korzysta z maszyn innych firm.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Layer1 Alexander Liegl powiedział, że firma była już rentowna w krótkim okresie czasu i będzie się rozwijać, gdy inni przejdą zapewne okres kryzysu w okresie majowego halvingu. Dodaje, że firma zaprojektowała kopalnię w kompleksowy sposób – “od sprzętu po energię”. Dodaje, że chodzi o to, by kontrolować kwestię zysków i kosztów. W każdym razie firma startuje w niełatwym nadal dla rynku okresie. Czy więc uda się jej osiągnąć sukces?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here