Naga MarketsLogo Intrercontinental Exchange (ICE) na giełdzie
źródło: www.nytimes.com

Intercontinental Exchange (ICE), właściciel nowojorskiej giełdy NYSE będącej jednym z największych ośrodków handlowych na świecie poinformował, że 12 grudnia 2018 r. oficjalnie uruchomiony zostanie handel kontraktami terminowymi na Bitcoina. Trading tym instrumentem będzie się odbywał na platformie Bakkt.

Z poniedziałkowego oświadczenia wynika, że Bakkt  może zacząć oferować fizycznie rozliczane kontrakty futures na bitcoina w grudniu. Bakkt będzie utrzymywała bitcoiny wspierające kontrakt terminowy w ICE Digital Asset Warehouse, pod warunkiem autoryzacji przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Kontrakty futures zostaną rozliczone za pośrednictwem ICE Clear US, spółki zależnej giełdy.

“Każdy kontrakt terminowy wymaga dostarczenia jednego bitcoina przechowywanego w Bakkt Digital Asset Warehouse i będzie rozliczany w dolarach amerykańskich, Jednodniowy kontrakt będzie notowany każdego dnia roboczego giełdy” – czytamy w komunikacie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Potencjał tokenów kryptograficznych dla szerokiego rynku

O planach ICE pisaliśmy już wcześniej. Wtedy prezes Bakkt, Kelly Loeffler wypowiedział się na temat swojej platformy:
“Bakkt ma służyć jako skalowalny punkt odniesienia dla instytucji, funduszy i klientów instytucjonalnych w aktywach kryptowalutowych poprzez zwiększenie wydajności, bezpieczeństwa i użyteczności.”
“Współpracujemy nad stworzeniem otwartej platformy, która pomoże uwolnić potencjał tokenów kryptograficznych oferując je szerokiemu rynkowi”

Po raz pierwszy o Bakkt mowa była na początku tego roku, kiedy ICE ogłosiło zamiar opracowania “otwartego i regulowanego, globalnego ekosystemu dla aktywów cyfrowych”.
W tamtym czasie giełda oświadczyła również, że zaoferuje rozliczany jednodniowe kontrakt futures na bitcoina, co pozwoli klientom spieniężyć kontrakty terminowe, a w zamian otrzymać Bitcoiny, a nie gotówkę.

Początkowo oczekiwano, że giełda rozpocznie się działalność w listopadzie, do czasu zatwierdzenia przez CFTC. Nie podano jendak żadnego powodu opóźnienia do grudnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here