Naga MarketsAustralijska Giełda Papierów Wartościowych (ASX) poinformowała, że ​​już w czwartym kwartale 2020 r. wdroży system po-transakcyjny oparty na blockchain, zastępując obecnie działający system CHESS.

W publicznym dokumencie konsultacyjnym wydanym przez ASX zawarto nowe funkcje oraz plan ich wdrożenia na najbliższe 2,5 roku. Dokument potwierdza, że ASX użyje nowej technologii rozproszonej księgi do zarządzania australijskim rynkiem finansowym, a także wprowadzi 50 nowych funkcji pozwalających na redukcję kosztów.

Nowojorska firma fintech, Digital Asset budująca produkty DLT, jest głównym technicznym partnerem inicjatywy. Przez ostatnie 25 lat, CHESS był głównym systemem rozliczeń, rejestracji aktywów i innych usług post transakcyjnych mających kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania rynku.

CHESS nadal jest stabilny i skutecznie zapewnia te usługi. Chociaż nic nie wskazuje na to, że CHESS nie będzie kontynuował świadczenia tego poziomu usług, ASX zastępuje CHESS technologią księgi rozproszonej (DLT), która zapewni większy zakres korzyści szerszemu przekrojowi rynku.”  – wyjaśnia CHESS


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Już w 2015 roku ówczesny dyrektor zarządzający ASX – Elmer Funker Kupper rozpoczął przegląd możliwości zastąpienia CHESSa i stwierdził, że platforma z blockchainem była poważnym kandydatem na jego zastąpienie.

W grudniu 2017 r. obecny dyrektor zarządzający i dyrektor generalny ASX, Dominic Stevens, potwierdził plan działania, w którym technologia blockchain zastąpi istniejący system rozliczeń, a przy okazji stanie się pierwszą na świecie główną giełdą integrującą zdecentralizowaną technologię blockchain.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here