Naga Markets

Pfizer Inc. – największa farmaceutyczna firma na świecie zapowiedziała, że pod koniec listopada br. planuje złożyć wniosek o autoryzację szepionki przeciw Covid-19. Oznacza to, że mało prawdopodobne jest, by szczepionka była dostępna jeszcze przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych, co bez wątpienia mogłoby być silną kartą w talii Donalda Trumpa.

Szczepionka przeciw koronawirusowi może być gotowa w 3. tygodniu listopada

Założona w 1849 roku przez Amerykanów niemieckiego pochodzenia, Charlesa Pfizera i Charlesa Erhardta spółka poinformowała, że szczepionka może zostać zatwierdzona w trzecim tygodniu listopada br. To właśnie do tego czasu dostępne mają być dane dot. bezpieczeństwa tego środka.Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków przyznał w tym miesiącu, że chce uzyskać dane z co najmniej dwóch miesięcy, które potwierdzają bezpieczeństwo przynajmniej połowy uczestników testów, zanim zezwoli na użycie w nagłych przypadkach jakiejkolwiek eksperymentalnej szczepionki koronawirusowej.

Decyzja ta nie spodobała się jednak amerykańskiemu prezydentowi, który liczył, że szczepionkę uda się zatwierdzić jeszcze przed 3 listopada. To właśnie na ten dzień zaplanowane są bowiem wybory prezydenckie w USA.

Dyrektor generalny międzynarodowego koncernu Pfizer Albert Bourla przyznał, że firma spodziewa się uzyskać wszystkie niezbędne dane w trzecim tygodniu listopada br. Zauważył on jednak, że zgłoszenie zależy od kilku innych czynników, w tym od wstępnych danych dotyczących skuteczności, które mogą być dostępne lub nie pod koniec października.

Komunikat spółki bez wątpienia spodobał się inwestorom. Akcje Pfizer-a rosną w trakcie piątkowego handlu o 2,35 proc.

Autor poleca również:

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułCySEC rozpoczyna konsultacje ws. weryfikacji tożsamości klientów
Następny artykułDolar dalej w górę, euro, funt i frank także na plusie. Słaby koniec tygodnia na polskim złotym
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here