Naga MarketsNajwiększa dzienna strata Xiaomi od lat. Gigant straicł wczoraj ponad 12%Spółka gigant, której z całą pewnością nie trzeba przedstawiać szerzeń nikomu – Xiaomi Corp. zdecydowała się niedawno na całkiem nieprzewidywalny krok. Chiński producent smartfonów podjął kroki mające na celu otrzymanie dodatkowego wsparcia finansowego o wartości 4 miliardów dolarów z plasowania akcji. Wielu inwestorów uznało, że jest to zbędny krok, kiedy firmie w tym okresie mimo pandemii raczej nie brakuje gotówki. Mimo to firma podejmując tę decyzję i zwlekając z podaniem informacji o wypuszczeniu akcji – traci ponad 12 procent.

  • Firma-gigant Xiaomi Corp. decyduje się na debiut kolejnymi akcjami
  • Inwestorzy są zaniepokojeni tą informacją 
  • Spółka chce w ten sposób poszerzyć swój udział w rynku
  • Tymczasem z powodu opóźnienia w ujawnieniu informacji spółka traci ponad 12 procent

Xiaomi rozczarowuje inwestorów kolejnym błędem?

Chiński producent smartfonów podczas ostatnich tygodni zaskakuje inwestorów podaną informacją o próbie zebrania dodatkowych funduszy o równowartości 4 miliardów dolarów z plasowania akcji oraz obligacji. Informacja ta zdaje się nietypowa, ponieważ jak twierdzi sam zarząd spółki – tej nie brakuje funduszy. Według podmiotu, ten próbuje jedynie poszerzyć swoje udziały w rynku, a nie ratować się w obecnie sytuacji gospodarczej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Potwierdzeniem tego mogłyby być wyniki spółki podane niedawno, które wskazywały, że spółka za III kw. 2020 roku osiągnęła lepsze wyniki od prognoz. Zysk na akcję spółki wyniósł 0,2336, podczas gdy dochód sytuował się na poziomie 85,15B. Dodatkowo również na rynek trafia informacja, że chiński Xiaomi wyprzedził w tempie sprzedaży giganta Apple.

wykres Xiaomi Corp H4 02.12.2020
Xiaomi Corp H4 02.12.2020

Mimo to jednak spółka decyduje się na zbieranie dodatkowych funduszy. Niemniej z powodu opóźnienia w ujawnieniu informacji – spółka płoszy inwestorów, a tym samym traci podczas jednej sesji ponad 12 procent. Akcje Xiaomi zostały wstrzymane podczas porannej sesji po tym, co wyraźnie zaskoczyło niektórych uczestników rynku.

Wielu analityków potwierdza, że z raportów wydawanych przed podmiot – temu nie brakuje gotówki. Ich decyzja o emisji dużej ilości nowych akcji w tej chwili zdecydowanie nie sprzyja skupowania akcji. Jednak według bliżej wtajemniczonych źródeł – ten zabieg może pomóc Xiaomi konkurować z takimi firmami jak Huawei Technologies Co., który nadal jest liderem rynku sprzedażowego. Póki co jednak spółka musi zmierzyć się z konsekwencją tego działania.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSprzedaż Tank Mechanic Simulator przekroczyła 125 tys. sztuk
Następny artykułRopa straci przez przełożone posiedzenie OPEC+?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here