Naga Markets


danske-bank-logoRozpoczyna się prawdopodobnie najważniejsze wydarzenie makroekonomiczne tego roku, a z pewnością tego półrocza – oceniają analitycy Danske Bank. Trzydniowe sympozjum w górskim Jackson Hole w Stanach Zjednoczonych będzie skupiać na sobie uwagę mediów oraz inwestorów przez kolejne dni. Na co czeka Danske?


Prawdopodobnie jak większość rynku – na piątkowe wystąpienie Janet Yellen. Prezes Fed ma wygłosić przemówienie na temat wykorzystania narzędzi polityki monetarnej na przykładzie amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Zamiast jednak skupić się na meritum wypowiedzi Yellen, wszyscy poszukiwać będą wskazówek dotyczących terminu kolejnej podwyżki stóp procentowych Fed – ocenia bank.

Naszym zdaniem Yellen w żaden sposób nie zdecyduje się na nakierowanie rynków na prawdopodobny termin kolejnej podwyżki. Nie ma tu znaczenia fakt, czy Fed rzeczywiście planuje taki ruch jeszcze w tym roku, czy też nie – przekonują analitycy Danske.

W związku z tym, bardziej niż na kolejnych prognozach tego co Yellen powie, a co zdecyduje się przemilczeć Danske Bank skupia się na dzisiejszym raporcie dotyczącym amerykańskich zamówień na dobra trwałe. Wartość trwałych dóbr kapitałowych zdecydowanie zmniejszyła się w porównaniu z identycznym okresem rok czy dwa lata temu. Ważnym jest, czy już wskaźnik ten “znalazł dno” czy mamy jeszcze miejsce do dalszych osunięć. Druga opcja będzie z pewnością przemawiała przeciw tegorocznej podwyżce stóp procentowych – ocenia bank.

Dolar traci względem EUR, na co zwracaliśmy uwagę w porannym przeglądzie rynkowym
Dolar traci względem EUR, na co zwracaliśmy uwagę w porannym przeglądzie rynkowym

Sprawdź dzisiejszy Przegląd rynkowytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here