Naga MarketsPoranny komentarz makroNa początku nowego tygodnia handlowego trafiła się bardzo spokojna sesja. W związku z tym przyjrzyjmy się wydarzeniom, które czekają nas w kolejnych dniach i na które warto zwrócić szczególną uwagę.


Poniedziałek – 23 marca

Jedyny istotny odczyt w przeciągu całego dnia to tak naprawdę sprzedaż istniejących domów w USA o godzinie 15:00. Z pozostałych „atrakcji” czekają nas trzy wystąpienia przedstawicieli banków centralnych:

  • 09:40 – Mester z FOMC
  • 15:00 – Draghi z ECB
  • 15:00 – Williams z FOMC

Wtorek – 24 marca

Wtorkową sesję zaczniemy od publikacji z rynku azjatyckiego – mowa tutaj przede wszystkim o PMI przemysłowym według HSBC. Sesję europejską rozpocznie Markit od opublikowania PMI przemysłowego dla Francji, Niemiec oraz całej strefy Euro. Normalnie odczyty mają miejsce w pierwszym tygodniu miesiąca jednak z powodu na rozpoczynające się święta wielkanocne zostały przesunięte o tydzień.

Następnie o 10:30 sporo odczytów brytyjskich – różne odmiany CPI i PPI oraz indeks cen detalicznych. Kolejne dane dopiero o 13:30, kiedy przeniesiemy się do USA i poznamy publikacje CPI. Amerykańskie wyniki PMI przemysłowego według Markit poznamy natomiast o 14:45 – zaraz po nich opublikowane zostaną wyniki sprzedaży nowych domów.

Środa – 25 marca

Środowy poranek na europejskich parkietach to przede wszystkim wyniki niemieckich ankiet IFO pokazujące klimat biznesowy oraz obecną ocenę sytuacji gospodarczej. W Europie to tyle, kolejne odczyty dopiero z USA:

  • 13:30 – Zamówienia na dobra trwałego użytku
  • 15:30 – zmiana zapasów ropy

Czwartek – 26 marca

Dzień zaczniemy od publikacji francuskiego PKB (08:45), następnie przeniesiemy się na Wyspy Brytyjskie (10:30) gdzie poznamy rezultaty sprzedaży detalicznej.

Trzy godziny później (13:30) standardowa publikacja wstępnych i kontynuowanych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. O 14:30 na mównicy stanie natomiast gubernator Banku Kanady – Pan Poloz, który poruszy temat obecnej sytuacji gospodarczej.

Dzień pod kątem kalendarza zamkniemy o 14:45 – właśnie wtedy Markit opublikuje PMI dla usług oraz łączny wskaźnik PMI.

Piątek – 27 marca

Publikacje piątkowe zdominowane będą przez japońskie odczyty zaraz po północy. Najważniejsze z nich to krajowy indeks CPI, ogólne wydatki gospodarstw domowych, stopa bezrobocia, sprzedaż detaliczna oraz handel detaliczny.

W Europie nie będzie działo się tak naprawdę nic i kolejne istotne dane napłyną dopiero o 13:30 z USA. Mowa tutaj o PCE, PKB oraz o deflatorze PCE (osobistych wydatków konsumpcyjnych). Przed rozpoczęciem weekendu warto będzie rzucić okiem jeszcze na indeks sentymentu konsumentów publikowany przez uniwersytet w Michigan.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here