Naga MarketsPolisa ubezpieczeniowa OC ma na celu ochronę kierowcy przed wywołanymi przez niego zdarzeniami drogowymi. Kierowcy najczęściej decydują się wtedy na najtańszą polisę z dostępnych. Czy to jednak zawsze najlepsza propozycja?

Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody wyrządzone w związku z ruchem pojazdu, czyli w skrócie ubezpieczenie OC samochodowe czy komunikacyjne to rodzaj polisy, która ma na celu zabezpieczenie kierowcy przed skutkami zdarzeń drogowych, które zostały przez niego wywołane.

Aktualnie ubezpieczenie OC musi posiadać każdy kierowca, ponieważ w przeciwnym przypadku możemy narazić się na wysokie kary nakładane przez UFG – Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Kary te mogą dochodzić nawet do 4 500 złotych dla kierowców samochodów osobowych!

Wobec tego ubezpieczenie OC powinno być wykupione stale – tylko wtedy kierowca będzie zarówno chroniony przed ewentualną karą, jak również przed poważnymi finansowo skutkami wywołanych przez niego kolizji czy wypadków drogowych.

Polisę odpowiedzialności cywilnej możemy wykupić aktualnie w kilkunastu różnych towarzystwach ubezpieczeniowych w Polsce. Pojawia się zatem pytanie – gdzie można wykupić najlepsze OC?

Tanie OC w 5 minut na celowniku kierowcy

Kierowcy najczęściej kierują się ceną, gdy poszukują dla siebie polisy ubezpieczeniowej OC. Cena ma tutaj najważniejsze znaczenie, ponieważ zakres ochrony OC w przypadku ubezpieczeń samochodowych jest zasadniczo ten sam. Odszkodowanie z polisy otrzymuje wtedy poszkodowany, a nie kierowca, który zdarzenie wywołał.

Zatem najtańsze OC jest w większości przypadków najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza wtedy, gdy kierowca zamierza wykupić jedynie to ubezpieczenie – bez żadnych dodatkowych polis samochodowych, na przykład OC, Assistance czy NNW.

Ceny OC mogą różnić się pomiędzy sobą w zależności od wybranego ubezpieczyciela. Wynika to z faktu, że każdy z nich stosuje innego rodzaju algorytmy do obliczania kosztów polis. Wobec tego ten sam kierowca może otrzymać kalkulacje różniące się pomiędzy sobą nawet o kilkaset złotych pomiędzy różnymi towarzystwami!

Przy wyliczaniu wysokości składek ubezpieczeniowych na OC pod uwagę bierze się wiele różnych czynników, dlatego też kierowca musi podać w porównywarce OC szereg informacji, na przykład:

  • swój wiek, płeć, miejsce zamieszkania, status cywilny i inne dane osobowe

  • informacje dotyczące posiadanego pojazdu

  • dotychczasową historię ubezpieczeń

  • czas posiadania prawa jazdy

  • dane o historii jazdy

Dopiero na podstawie wszystkich podanych w porównywarce OC informacji kierowca może dowiedzieć się, który ubezpieczyciel będzie mógł zaproponować mu tanie OC. Warto przy tym wskazać, że koszty polis stale się zmieniają, dlatego też warto je skontrolować, gdy kończy nam się okres obecnej polisy.

Ubezpieczenie OC – cena to nie wszystko, ale to najczęstsze kryterium wyboru polisy

Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że sama niska cena ubezpieczenia OC to jeszcze nie wszystko – w wielu przypadkach pod uwagę opłaca się wziąć także inne czynniki, aby być w pełni zadowolonym z zawartej transakcji.

Gdy kierowca zamierza wykupić ubezpieczenie OC wraz z innymi polisami, na przykład AC oraz Assistance, powinien pamiętać o tym, żeby brać pod uwagę ogólny koszt wszystkich ubezpieczeń, a nie tylko samego OC. Przy wykupieniu takiego właśnie pakietu u jednego ubezpieczyciela można także uzyskać niższe ceny niż przy polisach u różnych towarzystw.

Oferty wielu towarzystw porównywane online w krótkim czasie…

Jeśli zależy Ci jedynie na szybkim wykupieniu najtańszej polisy to w ciągu kilku minut możesz wyliczyć cenę polisy OC od wielu firm ubezpieczeniowych dzięki porównywarce OC.

Jeśli zależy Ci na pakiecie z AC to pod uwagę warto wziąć także opinie na temat różnych towarzystw ubezpieczeniowych – możemy znaleźć je obecnie on-line. Wybierzmy takiego ubezpieczyciela, który cieszy się uznaniem i zaufaniem wśród klientów – wówczas załatwienie spraw związanych z likwidacją szkody będzie jeszcze łatwiejsze.

Oczywiście, nie zapominajmy też o tym, aby zapoznać się z zapisami w OWU – ogólnych warunkach ubezpieczenia, a także z akceptowaną elektronicznie umową.

Gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC?

Chcesz kupić najtańsze OC lub też inne polisy ubezpieczeniowe dla swojego auta? W takim przypadku skorzystaj z porównywarek ubezpieczeniowych, z którymi znalezienie najlepszej polisy będzie wręcz błyskawiczne!

Porównywarki ubezpieczeń OC, które nazywane są także kalkulatorami ubezpieczeniowymi, to specjalne serwisy, które doskonale zastępują wizytę w biurze agenta ubezpieczeniowego. W jednym miejscu możemy porównać ze sobą wysokości składek różnych ubezpieczycieli.

Przykładowo, porównywarka ubezpieczeń www.porowneo.pl sprawdza dla klientów oferty w najpopularniejszych towarzystwach, w tym: Aviva, Benefia, Proama, Generali, Link4, MTU24, AXA, You Can Drive, PZU.

Skorzystanie z porównywarki ubezpieczeniowej jest naprawdę bardzo proste – wystarczy tylko wpisać do formularza on-line odpowiednie dane o sobie, o swojej historii ubezpieczeń oraz o posiadanym pojeździe, aby już w kilka minut otrzymać indywidualną kalkulację.

Następnie możemy zobaczyć listę indywidualnie wyliczonych dla nas składek, a potem wykupić taką polisę, która będzie dla nas najkorzystniejsza.

Podsumowując, jeśli chcemy kupić szybko polisę OC, najlepiej zrobić to z pomocą porównywarki ubezpieczeń on-line, która w ciągu paru minut wskażę nam, gdzie czeka najlepsza oferta!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here