Naga Markets

Dyrektor naczelny CryptoQuant, Ki Young Ju, przekazał swoim 301 700 obserwatorom na Twitterze, że stare wieloryby Bitcoina lub podmioty, które utrzymywały duże ilości BTC przez ponad siedem lat, nadal pozostają w stanie hibernacji pomimo gwałtownego spowolnienia króla kryptowalut w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Kurs BTC/USD wzrasta w poniedziałek w okolice 19 500 USD.

  • Siła wielorybów może spowodować, że sprzedającym zabraknie niezbędnej podaży do realizacji dalszych spadków, uważa ekspert
  • Według Ju, najstarsze wieloryby BTC wykonały ostatnie ruchy 28 marca, kiedy Bitcoin kosztował około 47 000 USD
  • Pozytywny wykres premii Coinbase sugeruje, że inwestorzy instytucjonalni kupują BTC na obecnych poziomach
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin: Duzi gracze akumulują BTC na niskich poziomach

Popularny analityk ilościowy stwierdził, że uważnie obserwuje aktywność najstarszych wielorybów Bitcoina (BTC), zauważając, że ich siła może spowodować, że sprzedającym zabraknie niezbędnej podaży do realizacji dalszych spadków.W tym niepewnym okresie najstarsze wieloryby Bitcoina pozostają nadal cicho. Trzymają swoje monety ponad siedem lat, a ich średnia zrealizowana cena to 358 USD, to wciąż 54x. Większość inwestorów detalicznych jest teraz pod kreską, w tym instytucje i górnicy. Na rynku wkrótce może wyczerpać się presja podaży, jeśli te wieloryby nie sprzedadzą swoich BTC – napisał Ki Young Ju.

Źródło: Ki Young Ju/Twitter

Według Ju, najstarsze wieloryby BTC wykonały ostatnie ruchy 28 marca, kiedy Bitcoin kosztował około 47 000 USD. Od tego czasu aktywa kryptograficzne znajdowały się w silnym trendzie spadkowym, tracąc prawie 60% swojej wartości w nieco ponad trzy miesiące.

Jednak ogólnie rzecz biorąc, stare wieloryby pozostają w stanie hibernacji przez ostatnie dwa miesiące – dodał.

Źródło: Ki Young Ju/Twitter

Ju wskazuje również, że ma oko na indeks premium Bitcoin Coinbase, który, jak podkreśla, ostatnio po raz pierwszy od kwietnia osiągnął wartość dodatnią. Według analityka ilościowego, pozytywny wykres premii Coinbase sugeruje, że inwestorzy instytucjonalni kupują BTC na obecnych poziomach.

Ten wzrost nie wskazuje na hossę, ale oczywiście mówi nam, że w tym przedziale cenowym są nabywcy instytucjonalni – podkreśla.

Źródło: Ki Young Ju/Twitter

W czerwcu analityk ilościowy zauważył, że większość amerykańskich inwestorów instytucjonalnych, firm maklerskich i animatorów rynku (MM) polega na Coinbase przy kupowaniu i sprzedawaniu BTC. Podkreślił również, że dodatni indeks premii Bitcoin Coinbase wskazuje na poprawę nastrojów wśród inwestorów z głębokimi kieszeniami.

NED
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here