Naga Markets3adb215Przeprowadzone niedawno niezależne testy produktów Samsunga wykazały, że niektóre telewizory tej marki na rynek europejski zużywają mniej energii w oficjalnych testach niż podczas zwykłego użytkowania. Czyżby szykowała się kolejna afera na miarę Volkswagena?


The Guardian doszedł do informacji na temat rzekomego zakłamywania zużywania energii przez telewizory Samsunga. Sprawą zainteresowała się Komisja Europejska, która zleciła przeprowadzenie dochodzenia na ten temat. KE zapowiada również zaostrzenie przepisów dotyczących norm zużycia energii, aby podobne zakłamania nie miały miejsca w przyszłości.

[pullquote]Rozpocznij inwestowanie na spadki i wzrosty akcji dzięki ofercie brokera FxGrow[/pullquote]Samsung zaprzecza doniesieniom, zdaniem koncernu stosowane w telewizorach rozwiązanie “motion lighting” powoduje zniekształcenie pomiaru energii. Ustawienie to reaguje jasność telewizora w zależności od dynamiki wyświetlanego obrazu. Pozwala to na zmniejszenie zużycia energii, może jednak dawać różne wyniki podczas testów poboru energii.

Zdaniem The Guardian “motion lighting” zostało stworzone po to, aby w testach dawać jak najlepsze wyniki i zakłamywać zużycie energii w telewizorach Samsunga. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu telewizor jest w stanie wykryć czy jest właśnie poddawany testom i zaniżyć pobór energii, a przy normalnym oglądaniu wraca on do wyższego poziomu.

Opcja Auto Motion Plus, obecna w Smart TV od 2011 roku, realnie pozwala zmniejszyć zużycie energii. Nie uaktywnia się tylko podczas pomiarów zużycia prądu, przeciwnie, jest domyślnie włączona od razu po wyjęciu z pudełka – zarówno w domu, jak i w laboratorium. Jest to opcja, którą można oczywiście wyłączyć przechodząc do ustawień użytkownika, jednak w trybach standardowych jest ustawieniem domyślnym. – komentuje rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska – Olaf Krynicki.

samsung
Akcje Samsunga na przełomie ostatniego roku


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here