Naga MarketsOstatnie dni nie są zbyt sprzyjające dla niemieckiej branży motoryzacyjnej. Po tym jak dowiedzieliśmy się o fałszowaniu poziomu emisji spalin przez Volkswagena, przyszedł czas na BMW, te doniesienia nie są jednak zbyt przekonujące.


Jak widać na poniższym wykresie, akcje BMW tracą obecnie ponad 5%.

BMWAG

Te artykuły również Cię zainteresują
[pullquote]Akcje niemieckich spółek ma swojej ofercie TMS Brokers[/pullquote]

Powodem tego stanu rzeczy jest informacja podana przez niemieckie czasopismo “Auto bild”, gdzie rzekomo silnik wysokoprężny modelu BMW X3 xDrive 20d sport, emituje spaliny, które przekraczają normy europejskie aż 11-krotnie. Rzekome przekroczenie norm wykazały badania przeprowadzone przez International Council on Clean Transportation (Międzynarodowa Rada ds. Czystego Transportu).

Bawarski koncern złożył jednak oświadczenie, gdzie wskazuje, iż nie stosował jakichkolwiek działań, które miałyby prowadzić do oszukiwania w trakcie pomiarów emisji spalin. Zażądał także wyjaśnienia od instytucji prowadzącej badania, gdyż jak twierdzi, nic o nich nie wiedział, a tym samym nie posiada informacji dotyczących zachowania odpowiednich procedur związanych z ich wykonaniem.

Jeśli zarzuty stawiane BMW się nie potwierdzą, możliwe jest, że koncern będzie szukał winnych dzisiejszym spadkom. Pierwszy w kolejności będzie oczywiście “Auto Bild”…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here