Naga MarketsPo tym, jak bitcoin stał się legalnym środkiem płatniczym w Salwadorze, kolejne kraje rozważają podobny krok. Na przestrzeni ostatnich dni informowaliśmy już bowiem o zapędach Brazylii do uznania BTC prawnym środkiem płatniczym w kraju. Teraz podobne plany ma także leżąca na południowym Pacyfiku, maleńka wyspa Tonga.

Bitcoin prawnym środkiem płatniczym w królestwie Tonga? 

Położona w jednej trzeciej drogi pomiędzy Nową Zelandią a Hawajami, na południe od Samoa i na wschód od Fidżi, maleńka wyspa Tonga rozważa uznanie bitcoina prawnym środkiem płatniczym. Ustawę w tej sprawie ma przygotować i przedstawić do 2022 roku lokalny polityk.Zgodnie z oczekiwaniami wielu entuzjastów kryptowalut, którzy przewidywali, że kolejne kraje pójdą w ślady Salwadoru w przyjmowaniu bitcoina jako prawnego środka płatniczego, istnieją oznaki, że Tonga może być następna, ponieważ jeden z polityków kraju jest zajęty przygotowywaniem projektu ustawy w tym kierunku.

Politykiem, o którym mowa, jest MP Fusitu’a, który ujawnił w wywiadzie dla Financial Review, że pracuje nad podobnym projektem ustawy, który zostałby przedstawiony parlamentowi Tonga do maja 2022 roku.

Według niego, to sprawiłoby, że kraj wykorzystałby potencjał BTC jako prawnego środka płatniczego, który współistniałby z narodową walutą fiat kraju, Tongan Pa’anga.

MP Fusitu’a jest Lordem Członkiem Parlamentu dla Zgromadzenia Ustawodawczego Niuas w Królestwie Tonga. Już na początku tego roku wyraził on swą fascynację bitcoinem. Jednak w tym czasie jego zainteresowanie ograniczało się jedynie do inwestowania w krypto walutę. Teraz chciałby jednak pójść o krok dalej i przybliżyć swój kraj do adopcji BTC.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, iż większość krajów, które wykazały zainteresowanie przyjęciem BTC po tym, jak Salwador uczynił krypto walutę prawnym środkiem płatniczym, można określić jako rynki wschodzące, niektóre z tych krajów to Nigerią, Kenia, Panama, Kolumbia, Meksyk, Tonga i inne.

Obserwatorzy rynkowi dostrzegają, iż przyczyny zainteresowania BTC w tych krajach są związane z takimi rzeczami, jak „ochrona oszczędności przed dewaluacją waluty, przekazywanie i otrzymywanie przekazów pieniężnych oraz inne transakcje biznesowe”.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa naftowa notowania | kursy kryptowalut wykres | xtb akcje opinie | eurocash kurs | amica cena akcji | allegro akcje prognozy | wykres kryptowalut | jsw notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułIle kosztuje dolar? Kurs USD/PLN spadł już poniżej poziomu 3,93 zł
Następny artykułNasdaq zbliża się ponownie do 15000 pkt. Indeksy giełdowe wracają do konsolidacji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here