Naga MarketsNajnowsze mutacje wirusa SARS-CoV-2 są identyfikowane przez testy genetyczne PCR wytwarzane przez BioMaximę - potwierdziła spółkaBioMaxima SA przeprowadziła niezależne badania swojego testu genetycznego SARS-CoV-2 Real Time PCR LAB-KIT w celu potwierdzenia identyfikacji najnowszych odmian koronawirusa. Wyniki badań potwierdziły 100% skuteczność w detekcji materiału genetycznego wirusa w przypadku czterech wariantów mutacji wirusa, w tym tego wykrytego w Wielkiej Brytanii. BioMaxima SA jest wiodącym polskim producentem i eksporterem diagnostyki laboratoryjnej.

BioMaxima SA przeprowadziła niezależne badania swojego testu genetycznego

Spółka BioMaxima SA zleciła specjalistyczne badania in silico oraz in vivo w celu potwierdzenia skuteczności produkowanego testu genetycznego real-time PCR na identyfikację ostatnio odkrytych wariantów mutacji wirusa SARS-CoV-2.
– Już teraz wyniki badania in silico potwierdziły 100% skuteczność naszego testu genetycznego w identyfikacji nowych wariantów mutacji w genomie koronawirusa. Nie stwierdzono żadnych problemów w detekcji materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2.

Te artykuły również Cię zainteresują
Potwierdziły one także bardzo dobrze opracowane sekwencje primerów dla genów ORF1ab i N. Tym samym po raz kolejny potwierdziliśmy, że test SARS-CoV-2 Real Time PCR LAB-KITTM produkcji BioMaxima SA jest bardzo czułym i skutecznym narzędziem w rękach diagnostów laboratoryjnych, dzięki któremu wydawane wyniki są pewne i nie budzą najmniejszych wątpliwości. Dla nas i dla naszych odbiorców ma to szczególne znaczenie, testy stosowane są w laboratoriach na całym świecie.

Weryfikacja naszego testu diagnostycznego pod kątem zdolności wykrycia nowych wariantów mutacji spotkała się z bardzo dobrą oceną obecnych klientów, jak i dużym zainteresowaniem nowych, potencjalnych odbiorców – powiedziała Barbara Michalska, dyrektor Rynku Mikrobiologii Kinicznej w BioMaxima SA.
Badania były realizowane pod kątem dziś znanych nowych mutacji, tj.:

• SARS-CoV-2 VUI 202012/01, wariant mutacji (B.1.1.7) wykryty na terenie Wielkiej Brytanii;
• 501Y.V2 (South Africa), tzw. wariant południowo afrykański;
• Cluster 5 variant (North Jutland, Denmark), tzw. wariant duński;
• Mutację na końcu 5’ genu N
Styczniowe dane WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) wykazały, że nowy wariant wirusa o zwiększonej zakaźności – B.1.1.7, który pojawił się w Wielkiej Brytanii w listopadzie ub. roku, został już wykryty w 60 krajach, w tym m.in. w Polsce.

Osiągnięcie rekordowych wyników sprzedażowych za 2020 r.
Na początku roku zarząd BioMaxima podał, że spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży ogółem w miesiącu grudniu na poziomie 8.792 tys. zł, co jest nowym rekordowym wynikiem miesięcznym w historii spółki. W stosunku do grudnia roku poprzedniego, dynamika wzrostu sprzedaży w grudniu 2020 wyniosła 235,71 proc. W okresie I-XII 2020 r. spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży w kwocie 60.416 tys. zł, uzyskując dynamikę sprzedaży rok do roku na poziomie 210,37 proc.

BioMaxima S.A. jest polską firmą działającą na rynku diagnostyki laboratoryjnej notowaną od 2010 r. na rynku NewConnect. Na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy w dniu 22 grudnia 2020 r. podjęto uchwały rozpoczynające proces przeniesienia notowań akcji spółki z rynku NewConnect na rynek regulowany.

BioMaxima SA specjalizuje się m.in. w produkcji testów mikrobiologicznych, systemów do oznaczania lekowrażliwości, a także szerokiej gamy odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro. W swojej ofercie spółka posiada również szeroką paletę systemów diagnostycznych SARS-CoV-2, m.in. molekularny test do wykrywania SARS-CoV-2 oparty na metodzie Real Time PCR, a także szybkie testy immunochromatograficzne do wykrywania antygenu wirusa oraz przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2. Jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych takich jak Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog Inc, Accelerate Diagnostics, Inc. Emitent zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 60 rynkach

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here