Naga MarketsAnalitycy Deutsche Bank zauważają, że deficyt handlowy w USA spadł w listopadzie do 43,1 mld USD (wobec 43,6 mld USD), co stanowi najniższy poziom od października 2016 r. na zaledwie kilka miesięcy przed wyborami prezydenckimi. Z kolei eksperci z UOB sugerują, iż główna para walutowa EURUSD może spaść w najbliższym czasie poniżej poziomu wsparcia 1,1110.


Deficyt handlowy w USA spada do najniższego poziomu od października 2016 r. – Deutsche Bank

Dane pokazały również, że deficyt towarów z Chinami spadł do 25,6 mld USD, co było najniższym wynikiem od kwietnia 2013 r. Zmniejszenie deficytu handlowego w USA było głównym celem polityki dla prezydenta Trumpa i wyprzedza przewidywane podpisanie fazy pierwszej umowy w przyszłym tygodniu (15 stycznia) między USA, a Chinami – napisano w raporcie.

Kurs EURUSD może spaść poniżej 1.1110 – UOB

Według strategów walutowych z grupy UOB korekta na parze EURUSD może rozciągnąć się poniżej poziomu 1.1110 w najbliższych tygodniach.

Następne 1-3 tygodnie: Jak podkreślaliśmy już wcześniej, wszelkie impulsy są postrzegane jako część szerszej konsolidacji 1.1110 – 1.1230. Jednak tempo spadków zaczyna rosnąć, a perspektywa wyraźnego przebicia 1.1110 również wzrosła. Patrząc w przyszłość, pokonanie wsparcia 1.1110 sugerowałoby dalszy spadek w kierunku kolejnego wsparcia na poziomie 1.1065. Ogólnie rzecz biorąc oczekujemy, że obecna łagodna presja spadkowa wzrośnie, o ile EURUSD nie wzrośnie powyżej 1,1195 w ciągu kilku najbliższych dni.  W dłuższej perspektywie powyżej miesiąca, EURUSD może pozostać w konsolidacji, ale górne ograniczenie na poziomie 1.1200 wydaje się być podatne na test ze strony kupujących – podsumowano.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony m.in. Grzegorz Moskwa, Marcin 'Wiking' Wicz, Mariusz Drozdowski, Paweł Szwajcar, Łukasz Fijołek, Maksymilian Bączkowski. Dowiedz się więcej i dołącz do nas!
Kurs EURUSD na interwale D1, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale D1, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułWIG-Energia zyska na podwyżkach cen prądu w 2020 r.?
Następny artykułCena ropy pikuje w reakcji na fatalny raport EIA
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here