Naga Marketsmonety bitcoinChoć notowania Bitcoina i całego rynku kryptowalut pozostają w trendzie spadkowym od grudnia zeszłego roku, to do tej pory ruchom cenowym na tym młodym rynku towarzyszyła wysoka zmienność. Jednak po dojściu do głównego wsparcia w okolicach 6000 USD zmienność zaczęła drastycznie maleć, a obecnie znajduje się na poziomie sprzed dwóch lat, gdy cena BTC była poniżej 1000 USD.


Niższa zmienność, większa stabilizacja cen

Choć trend spadkowy kontynuuje, nie przeszkodziło to zwolennikom Bitcoina świętować jego dziesiątych urodzin. Również nie gaśnie optymizm w stosunku do „złota 2.0”. Tim Draper w ostatniej swojej wypowiedzi w dalszym ciągu uważa, iż Bitcoin będzie wart 250 tys. USD już za 4 lata. Słabnąca zmienność oznacza jedno – rynek kryptowalut ulega stabilizacji, co po szalonym okresie silnej spekulacji może przynieść pozytywne efekty dla tego młodego rynku.

Najniższa zmienność na Bitcoinie od 2 lat

Podczas gdy tradycyjne rynki finansowe stają się coraz bardziej interesujące dla inwestorów, 30-dniowa zmienność najpopularniejszej kryptowaluty spadła do najniższego poziomu od grudnia 2016 r. Do tej pory nie było wielu przełomów regulacyjnych, które spowodowałyby wzrost cen czy skandali, które wywołały by nagłą przecenę. Słabnąca zmienność może wskazywać na mniej spekulacyjny handel na całym rynku kryptowalut. Dla tych, którzy chcą sprawdzić, czy bardziej stabilne ceny spowodują większe i efektywniejsze wykorzystanie Bitcoina, okres niskiej zmienności może dać na to pytanie odpowiedź.

Zobacz również: Steve Wozniak: bitcoin to bunt!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDecent podsumowuje prace nad swoim projektem zdecentralizowanej platformy dla twórców
Następny artykułDolarowe byki przed ważnym testem na USDCHF
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here