Naga MarketsNajmocniejsze i najsłabsze spółki na NewConnect w ubiegłym tygodniuUbiegły tydzień przyniósł dynamiczne wzrosty na zapleczu Giełdy Papierów Wartościowych na małej giełdzie NewConnect. Indeks zrzeszający największe spółki NC Index odbił z poziomu wsparcia w okolicach 440 punktów i zyskał aż 11,22%! W gronie komponentów indeksu aż 4 spółki zyskały w ciągu 5 giełdowych sesji ponad 50%, natomiast 5 spółek traciło 10% lub więcej.

  • NC Index zyskał w ubiegłym tygodniu aż 11,22%!
  • Liderem wzrostów w gronie komponentów: Inbook, który zyskał aż 96,43%.
  • Najmocniej traciły walory Ciastzkra, które zakończyły tydzień blisko 27% pod kreską.

Zobacz również: Polman ma 2 nowe kontrakty. Kurs odbija w górę od poziomu wsparcia!

Te artykuły również Cię zainteresują

Inbook i Simfabric zyskały najwięcej w ubiegłym tygodniu

W poniższym zestawieniu zamieszczono po 15 spółek notowanych w indeksie NC Index, które najbardziej zyskiwały i najmocniej traciły na wartości w ubiegłym tygodniu. Spółki, które zyskiwały, odnotowały zdecydowanie wyższe stopy wzrostu, niż skala spadków, w gronie komponentów, które radziły sobie najsłabiej.

Liderem wzrostów zostały walory Inbook, które zyskały aż 96,43%. Spółka poinformowała w czwartek o podpisaniu listu intencyjnego rozpoczynającego proces negocjacji Emitenta oraz akcjonariuszy ABS Investment SA, Beskidzkie Biuro Inwestycyjne SA, Pana Jakuba Dębskiego, Pana Januarego Ciszewskiego i Pana Artura Górskiego z osobą prawną z siedzibą w Polsce, działającą w branży farmaceutycznej, nieposiadającą akcji Spółki.
Inwestor oświadczył, iż jest zainteresowany objęciem pakietu kontrolnego akcji Spółki, bezpośrednio lub przez spółkę zależną, w celu zainicjowania przez Spółkę rozwoju działalności w nowym obszarze, poprzez wniesienie do Spółki aktywów, niezbędnych do prowadzenia takiego rodzaju działalności.

Spółki z indeksu NCIndex, najmocniej rosnące i spadające w ubiegłym tygodniu. Źródło: opracowanie własne

Najsłabiej radziły sobie walory spółki Ciasteczka z Krakowa, które straciły aż 26,99%. Na początku października Zarząd spółki Ciasteczka z Krakowa S.A. z siedzibą w Sieprawiu informował, iż w wyniku przeglądu opcji strategicznych dla Emitenta podjął decyzję o zmianie dotychczasowej strategii działalności gospodarczej Spółki. Emitent będzie koncentrował się na budowaniu unikatowych kompetencji w branży odnawialnych źródeł energii (OZE), w szczególności w obszarze rozwiązań dla fotowoltaiki. Głównym kierunkiem działań Emitenta będzie wdrażanie innowacyjnych rozwiązań przy budowie i obsłudze instalacji i farm fotowoltaicznych.

Po tym komunikacie walory wystrzeliły na północ. Przed komunikatem, za 1 akcję spółki płacono ok 5 zł., a na początku października już 26 zł. Obecnie obserwujemy dynamiczną korektę, która przeniosła się na spory spadek odnotowany podczas pięciu sesji przed weekendem.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

NC Index odbił z poziomu wsparcia. Jest na oporze

Tydzień trwający od 2 do 6 listopada, przyniósł bardzo dynamiczne wzrosty na małej giełdzie NewConnect, czego potwierdzeniem jest wzrost indeksu zrzeszającego spółki z największą kapitalizacją o ponad 11%. NC Index odbił z poziomu wsparcia w okolicach 440 punktów, ustanowionego w pierwszej połowie września. Wtedy również obserwowaliśmy wzrosty, których skala była bardzo podobna do tych z ostatniego tygodnia.

Obecnie indeks znajduje się w rejonach oporu, którego pokonanie może skutkować kontynuacją wzrostów nawet w okolice 560 punktów. Wydaje się jednak, że po tak dynamicznych wzrostach, możemy spodziewać się nieznacznej korekty, przynajmniej w pierwszych dniach po weekendzie.

Notowania NCIndex z ostatnich 6 miesięcy. Źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here