Naga Markets

Najmniej bitocoinów (BTC) na giełdach od 4 lat. Wieloryby aktywują byczy ruch?Bitcoinowe wieloryby są obecnie w centrum uwagi, gdyż ich nawyki zakupów / sprzedaży BTC dzielą narrację cenową na największej kryptowalucie. Badania firmy CryptoQuant pokazują natomiast, że byczym zakładom na BTC przewodzą inwestujący w instrumenty pochodne.

Wskaźnik faworyzuje byki

Druga połowa listopada przyniosła znaczny wzrost wskaźnika kupna/sprzedaży na głównych platformach handlu instrumentami pochodnymi Deribit. Dla analityka Cole’a Garnera jest to pewny znak, że akcja cenowa zareaguje pozytywnie w najbliższym czasie.— Niedawno odkryłem, że współczynnik kupna i sprzedaży instrumentów na rynku Deribit Exchange to “chory” wskaźnik wiodący – skomentował.

Garner na podstawie tego wskaźnika wnioskuje zbliżanie się silnego, byczego trendu. Dane są powiązane z innymi niedawnymi obserwacjami giełd kryptowalut odnośnie zainteresowania wielorybów trwającego przez cały czas korekty notowań od rekordowych szczytów.

Ogólnie rzecz biorąc, rezerwy giełdowe BTC znajdują się obecnie na najniższym poziomie od czterech lat, co oznacza, że giełdy mają mniej BTC w swoich księgach niż kiedykolwiek od rekordów cenowych z 2017 roku na poziomie 20 000 USD.

Wykres rezerw BTC na giełdach | Źródło: CryptoQuant

Z drugiej strony mamy natomiast stablecoiny. Odkupienie tych, które osiągnęły w tym tygodniu rekordowe poziomu wskazuje na to, że wieloryby zabezpieczają ekspozycję na BTC.

— Redeemed Stable Coin index wskazuje ATH (rekordowy poziom). Nie jestem pewien, czy wieloryby zbierają zyski przed spodziewaną zmiennością rynku w odpowiedzi na zbliżające się posiedzenie FOMC, ale jest to również jedna z niepewności – wyjaśnił Dan Lim, współautor CryptoQuant.

— Do tej pory nadal będziemy ostrożni, dopóki nie zostaną rozwiązane pewne wątpliwości – dodał.

Wykres ukazujący skok odkupu stablecoin | Źródło: CryptoQuant

W najbliższą środę Fed spotka się, aby przekazać decyzje dotyczące polityki pieniężnej USA, co może mieć daleko idące konsekwencje zarówno dla rynków makro, jak i kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:  kursy walut forex | nasdaq kurs | akcje mercator | biomed kurs | euro cena | cfd jak grać | cdprojekt cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here