Naga MarketsAnthony Murgio, źródło agencja prasowa Reutera
Anthony Murgio, źródło agencja prasowa Reutera

Mieszkaniec Florydy przyznał się 9 grudnia do stawianych mu zarzutów odnośnie prowadzenia nielegalnej giełdy kryptowaluty Bitcoin, która należała do mieszkańca Izraela nadzorującego potężną siatkę oszustw – ich ofiarami padł między innymi bank inwestycyjny JPMorgan Chase.


Anthony Murgio usłyszał zarzuty w sądzie federalnym na Manhattanie – oskarżono go spiskowanie w celu wykorzystania nielicencjonowanego modelu biznesowego transferowania pieniędzy oraz zmowę mającą ukryć popełnienie oszustw bankowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ramach ugody, Murgio zgodził się nie odwoływać od żadnego wyroku pozbawienia wolności, który wyniesie 12 lat i 6 miesięcy lub mniej. Ostateczna rozprawa, podczas której zapadnie wyrok została zaplanowana na 16 czerwca.

Mieszkaniec Florydy jest jednym z dziewięciu osób, którym postawiono zarzuty w następstwie dochodzenia dotyczącego naruszenia wrażliwych i poufnych danych – w przypadku JPMorgan mogło chodzić aż o 83 miliony rachunków.

Murgio prowadził giełdę Coin.mx, która bez właściwych licencji zmieniała miliony dolarów na Bitcoiny. Dodatkowo na urządzeniach użytkowników próbowano instalować złośliwe oprogramowanie, które pobierało istotne dane osobowe oraz szczegóły płatności.

Coin.mx działał nieprzerwanie od 2013 do 2015 roku pod wieloma oficjalnymi nazwami, między innymi jako Collectables Club co miało zmylić organy ścigania – według dokumentów instytucja zrzeszała jedynie osoby zainteresowane zbieraniem okazów kolekcjonerskich, między innymi znaczków.

Coin.mx należący do Gery’ego Shalona z Izraela, zgodnie z wiedzą prokuratorów, wykorzystywany był do przeprowadzenia cyberataków na szereg różnych przedsiębiorstw. W jednym z nich ucierpiał między innymi JPMorgan, z którego wykradziono informacje o ponad 100 milionach osób.

Na sumieniu oskarżonych ciążą również inne występki. Wielokrotnie dopuszczali się prób pompowania cen akcji na rynku giełdowym, rozsyłając fałszywe maile promocyjne – wykorzystując do tego dane z wykradzionej bazy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here