Naga Markets

Najlepszym sposobem na kryzys ma być Bitcoin i złoto, twierdzi Robert KiyosakiZapraszamy na przegląd najciekawszych artykułów opublikowanych w serwisie Comparic.pl. W ostatnich latach Robert Kiyosaki, znany autor bestsellerowej książki “Bogaty ojciec, biedny ojciec”, skupiał swoją uwagę głównie na Bitcoinie i złocie. Regularnie promując zakup tych aktywów jako część zrównoważonej strategii inwestycyjnej. Regularnie wspomina on również o inwestowaniu w srebro.

Prognoza kursu GBP/USD. Większość banków inwestycyjnych widzi słabszego funta

W obliczu “odrodzenia” dolara amerykańskiego (USD) i niepewności gospodarczej na całym świecie, funt szterling (GBP) spadł z rocznego maksimum na poziomie 1,2670 do blisko 1,2300 pod koniec maja. Za tym ruchem stoją oczekiwania rynku, że Rezerwa Federalna może być zmuszona do ponownego podniesienia stóp procentowych w celu ograniczenia inflacji.W rezultacie wyższej niż oczekiwano inflacji PCE w USA, rynek kontraktów terminowych uwzględnia obecnie ok. 75% prawdopodobieństwo wzrostu stóp procentowych o kolejne 25 punktów bazowych do lipca 2023 roku, dając dolarowi bardzo potrzebny impuls pro-wzrostowy.

Notowania GBP/USD
Notowania GBP/USD

 Każde porozumienie (w sprawie pułapu zadłużenia) prawdopodobnie doprowadzi do gwałtownego wzrostu emisji bonów skarbowych, wywierając presję na wzrost stóp rynku pieniężnego. To powinno krótkoterminowo wspierać USD, wszystko inne równe – skomentowali analitycy Bank of America. Czytaj więcej 

Nvidia zyskała już 165% w 2023 roku. Co sprawiło, że spółka stała się liderem wyścigu AI?

Akcje Nvidii wzrosły w miniony czwartek o 30%, dodając tym samym prawie 200 miliardów dolarów do swojej wartości rynkowej po tym, jak firma podzieliła się oszałamiającymi prognozami przychodów dla swoich chipów GPU wykorzystywanych do sztucznej inteligencji. Czy spółka zdoła kontynuować wzrosty w nadchodzących kwartałach?

Do tej pory w 2023 r. akcje spółki wzrosły o 165%, a niektórzy ekonomiści uważają, że jest jeszcze dużo miejsca na dalsze wzrosty. Analitycy z Wall Street pospiesznie podnieśli w czwartek swoje ceny docelowe dla Nvidii, gdzie część z nich sięgnęła nawet poziomu 500 dolarów za akcję. Spółka zakończyła piątkową sesję na poziomie 389 dolarów. Co sprawiło, że Nvidia tak szybko wyprzedziła swoja konkurencję?

Notowania Nvidia, wykres 5 lat, źródło: Stooq.pl
Notowania Nvidia, wykres 5 lat, źródło: Stooq.pl

Firma została założona 30 lat temu i początkowo koncentrowała się na grach video, podczas gdy obecnie sprzedaje „współczesne złoto” w postaci chipów wykorzystywanych przez sztuczną inteligencję. Czytaj więcej 

Akcje CD Projekt rosną ponad 4%! Optymizm przed wynikami za 1Q 2023

CD Projekt, polska firma zajmująca się produkcją gier komputerowych, dzisiaj po sesji giełdowej poda wyniki za pierwszy kwartał 2023 roku. Spółka cieszy się ostatnio ogromnym zainteresowaniem inwestorów, co widoczne jest w mocnym wzroście kursu akcji, który dotarł w poniedziałek do ważnej strefy oporu w okolicach 124-126 PLN.

Rano pojawiły się doniesienia sugerujące, że CD Projekt prowadzi rozmowy z Sony na temat potencjalnego przejęcia. Jednakże, spółka szybko zdementowała te spekulacje, które wcześniej rozprzestrzeniały się w różnych mediach społecznościowych. To wywołało pewną niepewność wśród inwestorów, jednak koncentrują się oni teraz na oczekiwanych wynikach finansowych.

Kurs CDR na interwale dziennym, tradingview
Kurs CDR na interwale dziennym, tradingview

– Akcje spółki były dzisiaj notowane najwyżej od końcówki marca. To właśnie wtedy doszło do pojawienia się sporej dywergencji z indeksem WIG20 do którego należy spółki. Aktualnie testowany jest bardzo ważny techniczny opór przy zniesieniu 38.2 fali wzrostowej rozpoczętej w sierpniu zeszłego roku i zakończonej w listopadzie. Jeśli uda się wyjść ponad opór, celem dla spółki będą okolice 130 zł za akcje, gdzie znajduje się górny limit luki bessy, która pojawiła się 20 marca – podsumowano w raporcie XTB. Czytaj więcej

Bitcoin i Ethereum głównymi wygranymi negocjacji ws. zadłużenia USA

Znaczący wzrost cen kryptowalut w weekend jest związany z wysiłkami amerykańskich ustawodawców mającymi na celu uniknięcie niewypłacalności długu przez USA. Amerykańska “data X” zbliża się szybko, a ustawodawcy wydają się coraz bliżsi osiągnięcia porozumienia w sprawie pułapu zadłużenia. To wywołało pewne ożywienie na rynku wirtualnych walut, szczególnie na wykresie Bitcoina i Ethereum.

Kevin McCarthy, republikański przewodniczący Izby Reprezentantów, oraz prezydent Joe Biden zbliżyli się do sfinalizowania porozumienia budżetowego w niedzielę. Mają wsparcie, aby uchwalić niezbędne ustawodawstwo jeszcze w tym tygodniu. Ta wiadomość sprawiła, że Bitcoin wzrósł o 2,9% do około 27 500 USD, a Ethereum zanotowało wzrost o 1,4% do około 1850 USD. Oba aktywa kryptowalutowe zyskały około 2,5% w ciągu ostatniego tygodnia.


dukascopy eu logoPartnerem portalu Comparic.pl jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków. 

Wybierz wyjątkową biżuterię dla siebie >>

Niektóre altcoiny, takie jak Cardano i Solana, również odnotowały wzrosty, odpowiednio o 3,4% i 5,2%. Jedynym aktywem spośród dwudziestu największych, który zanotował spadek, był TRX firmy Tron, który spadł o 0,4% do 0,076 USD. Niemniej jednak Tron miał ogólnie dobry tydzień. Czytaj więcej 

Robert Kiyosaki i 10 tweetów, które pokazują jego styl inwestycji w złoto i Bitcoina

W świecie finansów osobistych i inwestowania niewiele postaci jest tak wpływowych i kontrowersyjnych jak Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki “Bogaty ojciec, biedny ojciec”. Jako szczery krytyk tradycyjnych porad finansowych, spostrzeżenia Kiyosakiego często idą pod prąd, promując wartość edukacji finansowej i opowiadając się za alternatywnymi strategiami inwestycyjnymi.

Kiyosaki często krytykuje amerykańskie instytucje finansowe i polityczne. Wskazuje na rosnące zadłużenie kraju i niesfinansowane zobowiązania, podkreślając niepewny charakter rynków kapitałowych. Jego rada? Zwrócić się ku złotu, srebru i bitcoinowi jako sposobom na zachowanie bogactwa.

Kiyosaki sugeruje, że złoto, srebro i Bitcoin są najlepszym zabezpieczeniem przed korupcją i niekompetencją. Postrzega je jako bardziej bezpieczne i stabilne inwestycje, zwłaszcza w okresach niestabilności finansowej i zawirowań na rynku. Czytaj więcej 

Bitcoin (BTC) może promować bezpieczeństwo, uważa Michael Saylor

Według znanego zwolennika Bitcoina – Michaela Saylora największa z wirtualnych walut może być odpowiedzią na walkę z zagrożeniami cyberbezpieczeństwa napędzanymi przez sztuczną inteligencję – tj. deepfake. W jednym z niedawno udzielanych wywiadów przedsiębiorca ten podzielił się swoimi poglądami na ów temat. Zaznaczył on, iż rozwiązaniem tych oraz wielu innych problemów może być zdecentralizowana tożsamość.

Znany amerykański przedsiębiorca i dyrektor biznesowy wyszedł z założenia, że sieci kryptograficzne, tj. ta należąca do czołowej kryptowaluty mogą promować bezpieczeństwo oraz zwalczać problemy związane z zaufaniem cyfrowym.


dukascopy eu logoPartnerem portalu Comparic.pl jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków. 

Wybierz wyjątkową biżuterię dla siebie >>

Podczas rozmowy z Kitco News Michael Saylor wyjaśnił, iż Bitcoin może być odpowiedzią na walkę z zagrożeniami tj. deepfake – technika obróbki obrazu polegająca na łączeniu obrazów twarzy ludzkich przy użyciu sztucznej inteligencji. Może ona następnie być wykorzystywana do podszywania się pod inne osoby. Czytaj więcej 

Warren Buffett krytykuje polityków i nazywa debatę na temat pułapu zadłużenia “idiotyczną stratą czasu”

Warren Buffett, legendarny inwestor, podważył zasadność rosnących obaw dotyczących amerykańskiego pułapu zadłużenia. Według niego Kongres bez problemy podniesie limit zadłużenia, a rząd federalny nie będzie zmuszony do niewywiązania się ze swoich zobowiązań.

Podczas ostatniego spotkania z akcjonariuszami Berkshire Hathaway, Buffett posunął się jeszcze dalej, nazywając debatę na temat pułapu zadłużenia “idiotyczną stratą czasu”. Wyraził swoje poparcie dla całkowitego zniesienia tego limitu, twierdząc, że taka decyzja byłaby korzystna dla stabilności ekonomicznej kraju.

Dług rządu Stanów Zjednoczonych. Źródło: Trading Economics
Dług rządu Stanów Zjednoczonych. Źródło: Trading Economics

Buffett jest przekonany, że ustawodawcy nie dopuszczą do sytuacji, w której pułap zadłużenia stanie się przyczyną globalnego zamieszania. “To zostanie zmienione”, stwierdził zdecydowanie podczas spotkania. Czytaj więcej 

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem