Naga MarketsNajlepsze spółki do kupienia dla początkujących. W jakie akcje warto zainwestować?Okazje inwestycyjne powstałe w wyniku pandemii COVID-19, dostęp do tanich platform transakcyjnych i marketing na portalach społecznościowych przyciągnęły nowych inwestorów na rynki finansowe. Wielu z nich zadaje sobie podstawowe pytanie: w jakie akcje najlepiej inwestować i jak je wybrać? Oto lista spółek, którym warto się przyjrzeć.

Istotne kwestia przed zakupem pierwszej akcji

Czy w ogóle można powiedzieć, że istnieją “najlepsze” spółki do kupienia? Przy zapoznawaniu się z poradami inwestycyjnymi wkrótce przekonasz się, że każda decyzja ma swoje plusy i minusy, jednak nic nie jest gwarantowane.Stworzyliśmy ten krótki poradnik inwestowania na giełdzie dla początkujących, aby pomóc Ci zbudować swój własny portfel.

Miej jasno określone cele inwestycyjne

Zadaj sobie kilka pytań. Dlaczego inwestujesz? Co pragniesz osiągnąć? Czy chcesz zgromadzić oszczędności lub sfinansować swoją emeryturę, czy może kupić swój pierwszy dom? To, ile masz czasu na inwestowanie oraz powody Twojej gry na giełdzie determinują, które akcje będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

Jeśli masz czas i skupiasz się na dłuższej perspektywie, możesz inwestować w stabilne spółki wzrostowe. Jeśli jednak grasz w celu zarobkowym, skup się na akcjach dywidendowych (czyli spółkach wypłacających dywidendy).

Niektórzy eksperci zalecają sporządzenie podstawowego biznesplanu dla swojego portfela. Czasami łatwo można dać się wciągnąć w najnowsze szaleństwo z akcjami meme, a posiadanie planu stanowi dobry sposób na trzymanie się tej samej drogi.

Najlepsze spółki do kupienia dla początkujących. W jakie akcje warto zainwestować?

Przeanalizuj i prześwietl spółkę oraz jej akcje

Skuteczne inwestowanie to coś więcej niż zakup udziałów w znanych korporacjach. Istotne jest, aby analizować interesujące Cię akcje oraz zrozumieć, czym zajmuje się emitujące je spółka, jakie są jej perspektywy rozwoju i ocenić ich kluczowe poziomy cenowe. Przyjrzyj się kilku akcjom idealnym dla początkujących i zdecyduj, czy odpowiadają one Twoim celom.

W miarę zagłębiania się w rynki finansowe poznasz wiele różnych strategii handlowych i wskaźników technicznych. 

Otwórz konto handlowe 

Do kupna i sprzedaży akcji potrzebny jest rachunek maklerski. Najlepiej uprzednio dowiedz się, do jakich rodzajów instrumentów handlowych uzyskasz dostęp i jak kształtuje się struktura opłat.

Jakie spółki warto kupić na początek?

Aby pomóc Ci łatwiej zorientować się na rynku, stworzyliśmy listę, którą niektórzy mogą uznać za najlepsze spółki do kupienia dla początkujących. Te akcje dla początkujących zostały wybrane na podstawie opinii wielu obserwatorów, którzy oczekują, że wygenerują one spory zwrot z inwestycji w nadchodzących latach. Można je więc kupić i trzymać bez konieczności ścisłego zarządzania pozycją. Staraliśmy się podać kilka wskazówek o mocnych stronach każdej ze spółek.

Trzeba pamiętać, że wyniki osiągnięte w przeszłości nie są gwarancją przyszłych zysków. Co więcej, nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz pozwolić sobie stracić. To, czy dana akcja stanowi dobrą inwestycję dla Twojego portfela, zależy od Twojej tolerancji ryzyka i celów inwestycyjnych.

Zalecamy inwestorom i traderom zachowanie ostrożności i dokładne sprawdzenie spółki przed udziałów w niej. Sugerujemy jak najdogłębniejsze prześwietlenie firmy i jej akcji, wraz z uwzględnieniem najnowszych trendów rynkowych, opinii ekspertów oraz analizy fundamentalnej i technicznej.

Przyjrzyjmy się liście Capital.com, która zawiera informacje, jakie akcje najlepiej kupić na giełdzie w przypadku początkujących.

Najlepsze spółki do kupienia dla początkujących. W jakie akcje warto zainwestować?

Apple (AAPL)

Cena akcji giganta technologicznego w ciągu ostatnich pięciu lat wzrosła o ponad 400%. Spółka ta będzie prawdopodobnie kontynuować swoją dominację na rynku elektroniki użytkowej, co sprawia, że lista opisująca najlepsze akcje do kupienia dla amatorów musi zawierać Apple. 

Jak podaje Counterpoint Research, wspomniany koncern technologiczny zagarnął aż 55% amerykańskiego rynku smartfonów w pierwszym kwartale 2021 roku, w porównaniu do 46% rok wcześniej. Ponadto posiada on w tym segmencie 17-procentowy udział w rynku globalnym.

Amazon (AMZN)

Amazon króluje na światowym rynku handlu elektronicznego. Lockdowny i restrykcje podczas pandemii COVID-19 tylko przyspieszyły jego rozwój. Firma odnotowała zwiększenie przychodu o 38% i 83,6-procentowy wzrost zysku netto w 2020 roku. 

Amazon dywersyfikuje swoje usługi, rozszerzając działalność poza towary konsumpcyjne online na inne dobrze prosperujące rynki, takie jak usługi transmisji strumieniowej, inteligentne urządzenia, usługi w chmurze obliczeniowej i samochody autonomiczne.

Disney (DIS)

Ta założona niemal wiek temu firma rozrywkowa nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia. Filmy i programy telewizyjne od The Walt Disney Company przemawiają do globalnej publiczności w każdym wieku. To amerykańskie przedsiębiorstwo odnotowało imponujące wyniki podczas pandemii, nawet mimo iż jego parki rozrywki były zamknięte, a rejsy wstrzymane. 

Koncern uruchomił nowy serwis streamingowy, Disney+, i będzie emitować wiele nowych treści, gdy działalność branży filmowej wróci do normy, a filmy wstrzymane przed premierą w związku z restrykcjami covidowymi będą wyświetlone w kinach.

Johnson & Johnson (JNJ)

Akcje giganta farmaceutycznego J&J uchodzą za względnie bezpieczne w każdych warunkach ekonomicznych. Przedsiębiorstwo to wytwarza różnorodne produkty kosmetyczne i farmaceutyczne pod markami takimi jak Band-Aid, Listerine, Neutrogena czy Tylenol. 

Ponadto jest producentem urządzeń medycznych. Mimo sporej zmienności na rynku w 2020 r. spółka nadal zwiększa swoją kwartalną dywidendę, a w kwietniu zatwierdziła wzrost w 59. roku z rzędu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar australijski kurs | gpw polenergia | tauron akcje kupno | giełda asseco | mercator medical kurs | eurpln stooq | co to jest kod blik |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here