Naga MarketsNajlepsze branże i spółki z GPW zdaniem ekspertów BM mBanku Eksperci z BM mBanku kilka dni temu przedstawili listę 14 spółek, które powinny zyskiwać względem szerokiego rynku w czerwcu. Zdaniem analityków, nadal w grze pozostaną przede wszystkim spółki cykliczne oraz technologiczne. Poniżej krótkie streszczenie wydanego niedawno raportu.

Zdaniem autorów raportu, nasza giełda zaliczy chwilowy postój, jednak trend wzrostowy się utrzyma:„Rynki akcji będą kontynuowały trend wzrostowy. Podtrzymujemy przeważanie spółek cyklicznych, ale technologia z coraz lepszą perspektywą. Na GPW napływ nowych środków (dywidendy, TFI, PPK) przy mniejszej podaży akcji na rynku pierwotnym” – komentują analitycy BM mBanku.

Banki utrzymają dobrą kondycję

Ich zdaniem, nadal warto śledzić notowania sektora bankowego, który w dynamicznym tempie odrabia straty. Indeks WIG Banki rośnie zdecydowanie szybciej niż WIG. Faworytami BM mBanku są BNP Paribas Bank Polska i Bank Pekao. Na listę faworytów dopisano także PZU (zaangażowanie w sektorze bankowym).

„Po sezonie wyników oczekujemy, że sentyment do polskiego sektora bankowego kreować będą podwyżki konsensusu, zrewidowana polityka dywidendowa KNF, ale i kolejne wiadomości odnośnie kredytów CHF. Nadal oczekujemy, że spotkanie SN w sprawie kredytów CHF odbędzie się, jeżeli w ogóle, dopiero we wrześniu, a do tego czasu kolejne banki mogą podjąć decyzje dołączenia do programu ugód”

Eksperci BM mBanku nadal twierdzą, że utrzyma się hossa na spółkach surowcowych.

„Po słabszym zachowaniu surowców w maju w kolejnym miesiącu ceny wspierane będą przez zakłócenia podażowe (widmo nowych podatków w Chile i Peru, strajki w Escondida i Spence, spadki monitorowanych zapasów) oraz wciąż luźną politykę monetarną. Jesteśmy pozytywni na JSW i KGHM – czytamy w raporcie.

„Wchodzimy w okres coraz mocniejszej odbudowy popytu na paliwa, co przy niskich zapasach będzie wspierać modelowe marże rafineryjne. W ramach sektora preferujemy Lotos i ewentualnie MOL (wyniki 2Q). Ostatnia zwyżka na PKN Orlen to naszym zdaniem dyskontowanie korzystnego parytetu przejęcia PGNiG – uważają eksperci BM mBanku.

Nadal warto inwestować w spółki IT

Jeżeli chodzi o sektor nowych technologii, BM mBanku zwraca głównie uwagę na takie spółki jak Wirtualna Polska, Asseco Poland i Comarch.

„Naszym faworytem w czerwcu jest Wirtualna Polska. Dobre wyniki za 1Q’21 oraz odrodzenie się turystyki powinny wyraźnie poprawić sentyment do spółki. Liczymy także na wzrosty spółek IT, zwłaszcza w Asseco Poland i Comarch. Sprzedaż infrastruktury przez Cyfrowy Polsat i Orange Polska powinny umacniać notowania obu telekomów” – uważają ekonomiści.

Spółki przemysłowe pokażą świetne wyniki za II kwartał

Sporym przedstawicielstwem w gronie czerwcowych faworytów może pochwalić się sektor przemysłowy. Tu eksperci wskazują na potencjalne wzrosty notowań takich spółek jak Alumetal, Cognor, Kernel, Grupę Kęty, Mangatę i Stalprodukt. Zdaniem BM mBanku, spółki te powinny pokazać świetne wyniki za II kwartał.

„Lokalnie rekordowe wskaźniki PMI dla przemysłu oraz osłabienie PLN do EUR korzystnie wpływają na otoczenie dla polskich spółek przemysłowych w perspektywie 2Q‘21 i 3Q’21. Z większą ostrożnością spoglądamy natomiast na wzrosty kosztów energii i pracy w perspektywie 2022 roku. Akcje spółek przemysłowych w Polsce są po znaczących wzrostach, dlatego obecnie jesteśmy neutralni do sektora. Najbardziej przekonani jesteśmy do AC, Astarty oraz Kernel Holdingu. Unikalibyśmy Amiki i PKP Cargo – napisali analitycy BM mBanku.

Wśród wybrańców znalazło się miejsce także dla spółki TIM, która od dłuższego czasu śrubuje rekordowe wyniki. W maju przychody firmy wzrosły r/r o 33% i był to już trzeci miesiąc z rzędu z przychodami powyżej 100 mln zł.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here