Naga Marketsserce na tle flagi UKFunt podbija serca i umysły zarządzających funduszami i rynkowych prognostów, gdy Wielka Brytania ma coraz szanse odnotować solidne odbicie gospodarcze w 2021 roku. Analitycy prognozują, że brytyjska waluta zakończy rok wzrostem o 2% do 1,40 USD, wynika z najnowszej ankiety Bloomberga. Fundusze Jupiter Asset Management i Arbuthnot Latham stawiają na dalsze zyski funta szterlinga nawet do poziomu 1,45, po jego najlepszej miesięcznej passie od 2012 roku. Para GBP/USD wzrasta we wtorek i przebija poziom 1,37.

  • Rynki przesuwają możliwość obniżki stóp przez BoE na przyszły rok
  • Funt szterling jest jedyną walutą z G10, która w tym roku utrzymała siłę w stosunku do dolara
  • W zeszłym roku najbardziej ucierpiała Wielka Brytania, więc ma sporo miejsca na odbicie

Kurs funta: GBP rośnie w stosunku do USD cztery miesiące z rzędu po raz pierwszy od 2012 roku

Zaufanie wśród inwestorów pojawia się, gdy rosną oczekiwania dla rychłego otwarcia gospodarki i odbicia we wzroście gospodarczym w tym roku. Doprowadziło to rynki do cofnięcia zakładów na obniżkę stóp procentowych przez Banku Anglii na następny rok, nawet jeśli w czwartek decydenci mają zamiar opublikować wyniki konsultacji z sektorem bankowym w sprawie ujemnych stóp.

Te artykuły również Cię zainteresują
Byki napinają mięśnie. Stosunkowo szybkie tempo ożywienia i wysoki współczynnik oszczędności w Wielkiej Brytanii nadal podsycają nadzieje na silne odbicie PKB Wielkiej Brytanii – napisała Jane Foley, szefowa strategii walutowej w Rabobanku w Londynie.

Funt szterling jest jedyną walutą z grupy G10, która w tym roku utrzymała siłę w stosunku do dolara. To gwałtowny zwrot wydarzeń od początku 2021 r. po spadkach na przełomie roku w związku z obawami o negatywne skutki Brexitu dla gospodarki.

Wielu inwestorów oczekuje teraz jeszcze większych wzrostów funta niż zakładał dotychczas konsensus rynkowy. Firma Jupiter Asset Management, która zarządza 55,7 miliardów funtów, ma długą pozycję na GBP i przewiduje wzrost o 6% do 1,45 USD. Jednocześnie firma oczekuje, że funt zyska w tym roku około 4% w stosunku do euro.

Sytuacja się poprawia – w zeszłym roku najbardziej ucierpiała Wielka Brytania, więc ma więcej miejsca na odbicie. Nie sądzę, że przez długi czas będzie zacieśnienie fiskalne – napisał Mark Nash, analityk z Londynu.

Arbuthnot Latham, prywatny bank z londyńskiego City, jest w trakcie dodawania zakładów na funta w stosunku do euro. Prognozuje, że wspólna waluta spadnie o 20% do 70 pensów pod koniec roku, poziom, na który również patrzy Aberdeen Standard Investments i którego nie widziano od czasu głosowania nad Brexitem w 2016 roku.

Bank Anglii (BoE) w centrum uwagi inwestorów

Siedziba Banku AngliiMamy Bank Anglii zapewniający wsparcie finansowe, rząd brytyjski zapewniający wsparcie fiskalne i nie sądzimy, abyśmy ujrzeli ujemne stopy procentowe. Widmo braku umowy Brexit również usunęło pewne ryzyko – napisał Gregory Perdon, współzałożyciel firmy ds. inwestycji.

Banki, które coraz bardziej zwyżkują w swoich rekomendacjach, obejmują MUFG Bank, którego celem jest wzrost do 1,4125 USD, oraz Nomura International, która spodziewa się szybkiego wzrostu do 1,42 USD do końca marca.

Głównym czynnikiem ryzyka dla silniejszego funta jest dalsze obniżanie przez BoE kosztów kredytu z 0,1% po tym, jak decydenci polityczni podnieśli możliwość obniżenia stóp procentowych poniżej zera w ostatnich miesiącach. Jakiekolwiek oznaki przychylności w czwartkowym oświadczeniu politycznym mogą wystraszyć rynki, chociaż większość analityków uważa, że ​​bank centralny uniknie podjęcia tego kontrowersyjnego kroku.

Plus500

Kurs funta (GBP) umacnia się we wtorek do dolara

Notowania pary walutowej GBP/USD spadły w niedziele po przetestowaniu tegorocznego szczytu w okolicach 1,3760. Utworzyła się formacja podwójnego szczytu, która na tę chwilę zahamowała siłę kupujących. Jednak trend wzrostowy wydaje się dominować, a przebicie tego ważnego oporu otworzyłoby drogę do okrągłego poziomu 1,40. Z drugiej strony główny poziom wsparcia znajduje się w okolicach 1,3520.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cd projekt notowania | cena euro | co to jest blik? | notowanie dolara |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here