Naga Markets15 kwietnia otwarta została krótka pozycja na EURGBP i jest ona trzymana już piątą sesję, a wynik z tego trade’u na chwilę obecną to +45 pipsów. Sam układ korekcyjny był dosyć dobrze czytelny przez co kierunek zagrania był zgodny z naszymi założeniami.

Główne przesłanki za otwarciem shorta:  • Wyraźna obrona round level’u 0.8300 (na samym szczycie pojawiła się dywergencja zapowiadająca słabość rynku)
  • Lokalny opór cenowy wynikający zarówno z położenia ceny jaki wewnętrznego zniesienia Fibo 50%

EUR/GBP Fibonacci Team 21.04
Kliknij by powiększyć!

 Pozycja prowadzona jest po „overbalance” ,jednak na chwilę obecną zdecydowaliśmy się mocno zacieśnić nasz zysk – żółty prostokąt, skąd taka decyzja?

Odpowiedź usłyszysz we wtorek podczas pracy z platformą MT4, gdzie dokładnie omówimy ten układ od momentu zajęcia pozycji, poprzez etap prowadzenia trade’u jak i wykorzystania pewnego elementu, który w tym wariancie pokazał nam wyraźne wyhamowanie dynamiki i impetu ceny.

DOŁĄCZ DO KONSULTACJI!

 Wielokrotnie wspominaliśmy o godzinach handlu, pokazując jak duże mają znaczenie dla Traderów i jaki rodzaj rynku jest w godzinach nocnych, podczas sesji azjatyckiej.

20 kwietnia, godzinę po otwarciu rynków postanowiliśmy otworzyć krótką pozycję na USDCHF, z bardzo wąskim stop loss’em wynoszącym 4 pipsy.

Główne powody otwarcia krótkiej pozycji:

invest
  • Luka cenowa sugerująca wypełnianie się układu DT
  • Korzystny warunek RR wynoszący ~2:1, mimo lekko spóźnionego wejścia

USD/CHF Fibonacci Team 21.04
Kliknij by powiększyć!

Target wynikał z technicznego położenia fioletowej linii informującej nas o tym, iż to w tym rejonie rynek wyraźnie reagował w ciągu ostatnich trzech sesji. 8 minut po godzinie trzeciej w nocy (polskiego czasu) rynek uderza w naszego stopa po czym zaczyna zawracać i w początkowej fazie sesji europejskiej dochodzi do naszego wcześniej wyznaczonego targetu i lekko go narusza.

Kiedy i w jakich okolicznościach można otworzyć pozycję w godzinach nocnych? Jak wyznaczyć target, a także jakie pary walutowe są najlepsze do nocnego tradingu?

Odpowiedź we wtorek! ZAREZERWUJ MIEJSCE!Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here