FibonacciZdecydowanie najlepszym zagraniem w mijającym tygodniu był środowy short na USDCAD, z godziny 20.00 Cena doszła do ważnego zniesienia wewnętrznego 61,8% całego impulsu spadkowego (21-25 luty), które było kilkukrotnie testowane przez rynek. Zwróćmy jednak uwagę na fakt, iż każda świeca cztero-godzinowa zamykała się poniżej tego poziomu. Target w tym zagraniu wynikał z wyznaczenia „DEMAND ZONE” (7.02 – 18.02) i ustawiony został na poziomie 177 pipsów przy wstępnym SL wynoszącym 26 pipsów. Stosunek RR w tym zagraniu wyniósł prawie 7:1. Zlecenie zabezpieczające również wyznaczone zostało w logiczny sposób– przy użyciu współczynnika 78,6%.

Z tego zagrania jesteśmy bardzo zadowoleni gdyż:

1) Precyzja wejścia okazała się bardzo wysoka (maksymalna „cofka” jaką dostaliśmy wyniosła 22 pipsy)

2) Target został ustalony bardzo dokładnie (wykres poniżej).

Jak ustawić tak techniczny target? Ten setup omówimy wspólnie na platformie transakcyjnej MT4 podczas wtorkowych konsultacji.

Zagranie na NZDUSD z czwartku (6 marca) było najgorszym setup’em w mijającym tygodniu. Strata okazała się stosunkowo niewielka bo „tylko” 20 pipsów, jednak pozycja otwarta została w godzinach wieczornych, w okolicach 20:00, co też wiązało się z przetrzymaniem pozycji na kolejny dzień sesyjny.

Głównym powodem do otwarcia pozycji było zewnętrzne zniesienie Fibonacciego z poziomu 161,8% (widoczne na poniższym wykresie), które pomierzone zostało na największej korekcie w panującym trendzie (korekta trwała od 17 do 20 lutego). Signal momentum dla tej pozycji była wymowna formacja świecowa zapowiadająca spadki- „shooting star”, która to była triger’em mówiącym „TU I TERAZ NALEŻY OTWORZYĆ POZYCJĘ”.

Zlecenie zabezpieczające stop-loss zostało ustawione technicznie- powyżej ostatniego maksimum, nad szczytem formacji świecowej i wyniosło w tej transakcji 20 pipsów. Target ustawiony został na poziomie 55 pipsów, a wstępny stosunek zysku do ryzyka wyniósł 2,75 : 1.

Pozycja osiągnęła w nocy wynik +17 pipsów, jednak nie byliśmy już obecni przy komputerze i nie zarządzaliśmy aktywnie tą pozycją. Następnego dnia rynek zawrócił do poziomu wejścia tj. 0,8486, po czym poszybował w górę wybijając nam stopa.

Dlaczego pierwszy piątek miesiąca wstrzymać się z pozycjami, zwłaszcza w godzinach popołudniowych? Jak może wyglądać handel kilka minut po danych i jak odpowiednio reagować? O tym we wtorek o 19.00

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here