Naga Marketsfibonacci29 kwietnia na parze USDCHF pojawił się ważny układ harmoniczny zapowiadający dosyć precyzyjnie obszar zwrotny na rynku w rejonie 0,8845. Punkt „D”, gdyż tak oznaczamy moment wejścia w rynek przetestowany został dwukrotnie (zaznaczone na wykresie fioletową linią). Kilka minut po godzinie 11. postanowiliśmy otworzyć krótką pozycję, gdyż rynek ewidentnie wyhamował przed obszarem zwrotnym, a mając na uwadze dynamiczne zachowanie ceny z dnia poprzedniego stwierdziliśmy, że rynek wypełni układ harmoniczny do momentu otwarcia giełdy nowojorskiej (Strategia amerykańska), a więc w czasie trzech najbliższych godzin.

Zlecenie zabezpieczające stop loss ustawiliśmy kilka pipsów powyżej ostatniego ekstremum, jednak ta granica błędu jaką przyjęliśmy okazała się zbyt ciasna, rynek „poszedł” po naszego stopa po czym wypełnił układ- zgodnie z założeniami Fibonacci Team’u.

Czy potrafisz zidentyfikować układ harmoniczny widoczny na wykresie?

Jeśli nie, przyjdź na dzisiejsze konsultacje o 19.00!

USD/CHF

Miniony tydzień na rynku „franka” był niezwykle prosty do rozegrania. Pomijając niefortunnego short’a ze środy, w czwartek zostaje on odrobiony z całkiem niezłą nawiązką. Pozycja długa w tym wariancie zawarta została z kilku powodów:

Najważniejszy z tej pozycji okazał się target wyznaczony z wyraźnej strefy podaży znajdujący się pomiędzy 0.8831 – 0.8841. Ta 10 pipsowa strefa podaży okazała się niezwykle ważna i skuteczna, gdyż rynek nie ustanowił nowego maksimum (nie przebił poziomu 0.8850) tylko zawrócił bardzo precyzyjnie w wyznaczonym wcześniej obszarze, zahaczając o nasze zlecenie Take profit.

USD/CHF

Dlaczego drugi test linii układu jest szczególnie ważny przy formacjach harmonicznych?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here