Naga MarketsPsychologiczny poziom 170.00 okazał się bardzo silnym wsparciem dla pary walutowej GBPJPY. Od połowy maja poziom ten testowany był kilkukrotnie i za każdym razem rynek bronił tego miejsca. 29 maja 2014 nastąpiło bardzo dynamiczne zrzucenie ceny, które aktywowało zlecenia zabezpieczające – Stop Loss, położone w takich sytuacjach zwykle poniżej ostatniego dołka.

Długa pozycja Fibonacci Team’u otwarta została 3 godziny później, gdyż liczyliśmy na ponowny test linii układu. W tym zagraniu zdecydowanie ważniejszym elementem jest sposób prowadzenia pozycji metodą OVERBALANCE, który wygenerował zysk powyżej 200 pipsów w ciągu 8 dni.

Główne przesłanki otwarcia pozycji:

– Silne psychologiczne wsparcie cenowe – 170,00,

Podażowe markowanie ceny.

Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego otwarta została kolejna długa pozycja i w których momentach warto piramidować zyskowne zlecenia – przyjdź we wtorek o 19:00 na otwarte spotkanie dla Traderów!

2014-06-09gbpjpy3

W czwartek, 5 czerwca 2014, w początkowej fazie sesji amerykańskiej, nastąpił bardzo silny wyrzut na AUDCHF, który zatrzymał się bezpośrednio w strefie podażowej (z mierzenia dziennego) – widać to wyraźnie na załączonym wykresie.

2014-06-09audchfh4

Wejście w pozycję nastąpiło bezpośrednio po silnej świecy pseudo – popytowej. Pozycja otwarta została w okolicach górnego ograniczenia niebieskiego prostokąta (silna strefa podażowa), natomiast Stop Loss został ustawiony na poziomie 50% górnego knota świecy momentum.

Take Profit ustawiliśmy kilka pipsów powyżej lokalnego wsparcia cenowego (zielona linia na wykresie M15), które z łatwością byłoby osiągnięte…

Pozycja na AUDCHF ostatecznie zakończyła się stratą 7 pipsów.

Czy istnieje jedyny słuszny model ustawiania Stop Loss’a?

2014-06-09audchfm15tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here