Naga MarketsZdecydowanie najlepszym zagraniem w mijającym miesiącu był czwartkowy short na USDCHF, który zagrany został o godzinie 9:00. Główną przesłanką do zagrania na krótko była strefa silnej podaży jaka pojawiła się w rejonach 0.8936 – 0.8916. 20 pipsowy obszar pozwala na wstępne oszacowanie wymaganego stosunku zysku do ryzyka na poziomie przynajmniej 3:1 (założenia Fibonacci Team’u w zagraniach z większych TF).

Pierwsze alerty pojawiły się już w środę 26 lutego w godzinach popołudniowych, gdzie wykres pierwszy raz pojawił się w obszarze, który nas interesował. Dwie formacje spadającej gwiazdy (jedna po drugiej) sygnalizowały punkt zwrotny i były potwierdzeniem naszej wcześniej założonej koncepcji. Wejście w pozycję nastąpiło następnego dnia tj. w piątek 27 lutego, na otwarciu świecy H1 z godziny 9:00. Signal momentum tego zagrania była wyraźna formacja świecowa, która pojawiła się tego dnia o godzinie 8:00, również na interwale jednogodzinowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zagranie było z szerokiego TF dlatego sygnałów nie staraliśmy się szukać na niskich dyferencjałach czasowych. Wstępny target ustawiliśmy na ostatnich minimach i wyniósł w tym zagraniu 54 pipsy, SL był 20 pipsowy, a stosunek RR wynosił 2,7 : 1. Widząc dużą dynamikę świecy spadkowej i znaczny impet, zlecenie TP zostało przez nas anulowane, a samą pozycję zdecydowaliśmy się przetrzymać przez weekend.

 analiza techniczna 2014-03-03 eurgbp1 2014-03-03 usdchf1

Pozycja wciąż jest otwarta, a jej wynik to +104 pipsy.

W jaki sposób odpowiednio wyczekać tego typu zagrania? Postaramy się odpowiedzieć we wtorek o godzinie 19:00 na konsultacjach webinarowych, gdzie krok po kroku z użyciem platformy MT4 przedstawimy cały proces decyzyjny.

Zagranie na EURGBP z czwartku było zdecydowanie najgorszym setup’em w tym tygodniu. Strata okazała się stosunkowo niewielka bo „tylko” 11 pipsów, jednak nasza reakcja i sposób zarządzania otwartym (już profitowym trejedem!) pozostawiał wiele do życzenia… W pozycji wykorzystaliśmy motyw ze STRATEGII AMERYKAŃSKIEJ , a sygnałem ostatecznym okazała się być świeca, która zamknęła się niemalże dokładnie na wewnętrznym zniesieniu Fibonacciego 61.8%. Analiza przeprowadzona była z H4, natomiast samo wejście nastąpiło z mniejszego TF’u H1. W pewnym momencie wynik z tej pozycji był nawet +13 pipsów, jednak ostatecznie pozycja została zamknięta na SL, który został technicznie ustawiony- poniżej dolnego cienia świecy sygnalnej. Największym błędem było oczywiście nieprzestawienie SL na „zero” a także przetrzymanie pozycji na kolejny dzień sesyjny. Analiza okazała się prawidłowa, w piątek rynek wystrzelił w naszym kierunku jednak nasz wynik z tego trendu to – 11 pipsów…

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here