Naga Marketsdeutsche-bank-polskaTrend is your friend głosi dobrze znane w świecie inwestycji powiedzenie. Analitycy Deutsche Bank również wychodzą z tego samego założenia i przedstawiają dwie, według nich najlepiej, trendujące pary walutowe tego tygodnia.


Nasi klienci handlujący na walutach powinni zwrócić szczególną uwagę na trzy pary walutowe. Są nimi EUR/USD, USD/CHF oraz USD/JPY. Trzy główne pary walutowe zostały przez nas wybrane na podstawie naszego wskaźnika eliminującego trendy boczne. Wskazania narzędzia prezentują się tak:

źródło: www.efxnews.com
źródło: www.efxnews.com

Wykorzystaj panujące trendy razem z FxPro – sprawdź konkurencyjną ofertę brokera

Jak wskazania percentyli oraz nowych szczytów przekładają się na wykresy? EUR/USD na fali wczorajszego protokołu FOMC wybiło niewielki kanał w którym para przebywała od 2 dni. Obecnie obserwujemy ponowny powrót, tym razem spowodowany bardziej przez słabość EUR niż zwiększony popyt na dolara:

EURUSDH4

USD/CHF prezentuje się natomiast niezwykle spokojnie. Trend nie należy do niezwykle silnych, jednak jest on na tyle stabilny, że bez przeszkód można rozważyć wejście w krótkie pozycje w pobliżu linii trendu:

USDCHFH4

Na koniec pozostawiliśmy lidera spadków, USD/JPY. Para niezwykle silnie trenduje za sprawą połączenia słabości USD oraz popytu na JPY. Wybicie kanału spadkowego pociągnęło za sobą sporą wyprzedaż, jednak ostrzegamy przed pochopnym wejściem w shorty – rynek jest już mocno wyprzedany i w każdej chwili może nastąpić korekta.

USDJPYH4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here